Tag Archives: северна кореја

Од една земја се јавиле во СЗО и рекле: „Ние немаме заразени со ковид 19!“

Северна Кореја ја известила Светската здравствена организација дека не евидентирала случаи на коронавирус на нејзина територија. Претставникот на СЗО во Пјонгјанг, Едвин Салвадор, изјавил дека Северна Кореја тестирала 23.121 лице за присуство на коронавирус и дека сите резултати биле негативни. Според зборовите на Ел Салвадор, од 26. март до 1. …

Повеќе »

(ФОТО) Тајни места на нашата планета на кои обичните смртници немаат пристап…

Тајната линија на метрото на наоѓа 200. метри под московските улици. Тунелот (Метро) е изграден за време на Сталин, а ги спојува Кремљ со останатите важни точки на градот како што е на пример аеродромот. До тунелот, а со самото тоа и до метрото, може да се дојде само со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Акробација на смртта: Светот без здив го гледал настапот на лизгачкиот пар од Северна Кореја!

Младиот лизгачки пар од Северна Кореја кој го чинат Риом Тае-ок и Ким Ју-сик на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг имал спектакуларен настап. Нивниот прв настап на ЗОИ ги воодушевил љубителите на лизгањето ширум светот. Пуликата без здив го гледала младиот пар како со инструментал од песната „A Day in …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавило нецензурирано видео од Северна Кореја: Погледнете пред да биде отстрането!

Забележано со скриена камера… Нецензурираните снимки од Северна Кореја се многу ретки. Благодарение на храброста на еден човек се појавиле снимки од исклучително затворениот свет и на светот непознатата земја со сцени кои го прикажуваат животот на Севернокорејанците. Овој таинствен човек успеал со камера, по пат по кој се движел …

Повеќе »