Tag Archives: сестра

(ВИДЕО) Измешани емоции: Моменти кога децата дознаваат дека ќе добијат брат или сестра!

Проширувањето на семејството е најубавиот момент во животот на сите родители и деца, но моментот кога ќе се дознае полот на детето не секогаш е среќна и радосна вест за децата. Иако родителите поддеднакво се радуваат и за момче и девојче децата не секогаш сакаат новиот член во семејството да …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на Дејвид Бекам во долгови: Продава облека преку интернет за да преживее!

Се чини дека на Дејвид Бекам му здоделе константните проблеми на постарата сестра, на која веќе неколку пати и помогнувал, но таа секој пат одново влетува во нови финансиски проблеми… Иако братот и е славен фудбалер чие богатство се проценува на 339. милиони фунти, Лин Бекам – Бригс се наѓла …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на Кристиано Роналдо ги налутила навивачите на Јувентус: Нејзината духовитост и донела навреди!

Катиа Авеиро, сестрата на Кристиано Роналдо на себе го привлече гневот на навивачите на Јувентус. Со потпишувањето за Јувентус најдобриот играч на денешницата Кристијано Роналдо стекна статус на „божество“ во Торино, меѓутоа неговата сестра нема да може да смета на наклоноста на навивачите на Јуве, поради последната објава на Инстаграм. …

Повеќе »

(ФОТО) Ужасно растење на Кевин Спејси: Неговиот татко нацист со години го силувал синот и го злоставувал семејството

Кевин Спејси е одгледан од бивш нацист кој го силувал неговиот брат, а толку го трауматизирал своето семејство што га нарекле „суштество“.Трогателната приказна за ужасното растење на славниот глумец за Daily Mail ја раскажал неговиот постар брат Рендал Фулер, во 2004. година, а повторно „испливала“ откако Спејси признал дека е …

Повеќе »