Tag Archives: сестра

ОВАА ЖЕНА ОТКАКО Е ЖИВА ЗАКОПАНА, ЖИВЕЕЛА УШТЕ 40. ГОДИНИ: Важи за најсреќната жена што чекорела по Земјата

Еси Данбар не се чувствувала многу среќна кога се разбудила во ковчег, закопан на 2,5 метри под земја. Нејзината приказна е навистина неверојатна Еси Данбар може да се смета за една од најсреќните луѓе на планетата. Но, кога ќе ја слушнете нејзината приказна, нема да ви биде сеедно. Во 1915. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила за маж кој бил осуден за УБИСТВО на нејзината сестра БЛИЗНАЧКА – ТАТКО се откажал од својата ќерка поради тој потег!

Аргентинката Едит Касас се омажила, на Денот на вљубените во 2013. година, со маж осуден за убиство на нејзината идентична сестра близначка. Многумина ја осудиле за нејзината одлука да биде со убиец, а не доаѓало во предвид да се омажи за него, но таа верувала во неговата невиност и решила …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на младото богато момче кое беше искасапено од пропелер на хеликоптер: „Грците шират лаги, тој внимаваше“

Сестрата на британскиот тинејџер Џек Фентон, кој загина откако беше искасапен од хеликоптер во Грција, возврати на тврдењата дека нејзиниот брат несовесно ги прекршил безбедносните прописи и ја предизвикал сопствената смрт. British man, 22, killed instantly after being struck by high-speed rotor blade of a Bell 407 helicopter. Jack Fenton …

Повеќе »

(ФОТО) Зад најубавата насмевка се крие трауматичната приказна на холивудска ѕвезда: Ја силувале на врвот на кариерата и останала бремена

Синот што го родила мислел дека е негова сестра…Познатата убавица и актерка Клаудија Кардинале со својот изглед ја шармираше Италија, а потоа и целиот свет.Нејзината ѕвезда блесна во текот на шеесетите и седумдесетите години на минатиот век кога го освои Холивуд.Родена е на 15. април 1938. година како Клаудија Џозефина …

Повеќе »

НАУКАТА ОТКРИЛА – 6. ЗНАЦИ КОИ ОТКРИВААТ ДЕКА СТЕ СРЕЌНО ЛИЦЕ: Ако тука се пронаоѓате, нека ви е со среќа!

Среќата не се мери, но научниците некако успеаја да не убедат! Врз основа на експерименти и истражувања, тие откриле некои мали нешта за кои не можете да замислите дека можат да бидат знаци на среќна личност. Ви пренесуваме 6. знаци кои можат да покажат дека сте посреќни отколку што навистина …

Повеќе »

Родителите на Халина Хачинс, жената убиена од Алек Болдвин, заробени во Киев

Семејството на Халина Хачинс, режисерката на фотографијата што холивудскиот актер Алек Болдвин ја убил на снимањето на филмот „Rust“, ​​моментално е заробено во Украина која е разурната од војната. View this post on Instagram A post shared by L🍃🧣 (@brissiechick68) Сопругот на Халина, Метју Хачинс, тврди дека нејзината мајка Олга …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО – После 32. години се нашол пред матичар со СЕСТРА НА СВОЈАТА ЖРТВА – Се „фатиле“ на неверојатен начин!

Приказната за Кристал и Џон е доказ дека никогаш не знаете како можете да сретнете сродна душа. Кристал Штраус се омажила за човек кој бил прогласен за виновен и затворен за убиството на нејзиниот брат, години откако таа прво му напишала писмо дека му простила додека тој бил во затвор. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нуспојавите биле страшни: Ја однел љубовницата на вакцинација а таму налетал на сопругата и нејзината сестра…

Голем број бразилски портали во четвртокот пренесоа снимки од жесток физички конфликт предизвикан од неверство. На еден „генијалец“ му текнало да ја одведе љубовницата на вакцинација. За негова големо жалост, случајноста сакала неговата сопруга да оди на истото место и во исто време за вакцинација во друштво на нејзината сестра, …

Повеќе »

(ФОТО) Пред судот изјавила дека целото нејзино семејство треба да ОДИ ВО ЗАТВОР за се што и направиле: После тешките обвинувања се огласила и сестрата на Бритни Спирс

Пејачката Бритни Спирс води правна битка со нејзиниот татко Џејми, кој веќе 13. години ги контролира нејзините животни одлуки, финансии и кариера. По шокантнната исповед на Бритни на суд и признанието дека нејзините старатели и забранувале да води нормален живот, ја спречиле да има дете со медицински средства и и …

Повеќе »