Tag Archives: сериски убиец

Починал актерот Хит Фримен – најпознат по улогата во тв серијата „Коски“

Популарниот актер Хит Фримен, познат во светот по улогата на серискиот убиец Хауард Епс во првите две сезони од серијата „Коски“, починал на 41-годишна возраст. Тој починал во сон, во својот дом во Остин, Тексас, во саботата на 13. ноември. Фримен бил исклучително популарен поради ликовите што ги играл. Некои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најстрашната средба на телевизија: Девојката почувствувала дека нешто не е во ред со победникот на натпреварот, а вистината го шокирала целиот свет!

За среќа, таа ја послушала интуицијата. Кога водителот на „Игри на состаноци“, Џим Ланге го претставил Родни Алкала како ерген број еден, успешен фотограф, тој не знаеше дека мажот веќе убил најмалку пет жени и дека е обвинет за обид за убиство на девојчето. Сериски убиец Алкала бил осуден за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмот, според вистинска приказна, ги вознемирил гледачите на Нетфликс: „Лошо ми е, се плашам“

ФИЛМОТ направен според вистински настани на Нетфликс ги згрозил гледачите, а некои напишале дека им е лошо откако го гледале. Станува збор за филмот Believe Me: The Abduction of Lisa McVey, кој пренесува приказна за тинејџерка од Флорида која во 1984.година била киднапирана од сериски убиец додека со велосипед се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко и бил СЕРИСКИ УБИЕЦ а таа е една од НАЈМИСТЕРИОЗНИТЕ жени на светот!

Еден од најозлогласените сериски убијци на сите времиња, Тед Банди, е главна тема на документарците во последно време. Прво Амазон го сними Falling for a Killer, а потоа Netflix се справи со тоа во Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes. Првиот е раскажан од гледна точка на неговата …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е НАЈЛОШИОТ СЕРИСКИ УБИЕЦ во американската историја: Убил скоро 100. луѓе!

Соединетите држави најверојатно го пронајдоа најголемиот сериски убиец во својата историја, Самјуел Литл (79), кој признал 93. убиства, а 50. досега се потврдени од федералната полиција (ФБИ). Повеќето жртвите на Самјуел Литл, кој убивал помеѓу 1970. и 2005. година,се жени. Литлотслужува доживотен затвор од 2014. година, кога бил прогласен за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Изгледа како детски цртеж а открива стравотии и ужас кои е тешко да се замислат!

„ПОЗНАТА е по пивото и сирењето, и серискиот убиец“. Така дејвид Фериер, наратор на документарната серија на „Нетфликс“, „Dark Tourist“, ноншалантно го најавил своето патување до Милвоки на кое се придружил на туристката на патеката на злогласниот канибал Џефри Дахмер, за кого открил дека можеби го нацртал и најмаченичкиот цртеж …

Повеќе »

(ФОТО) Чудна случајност: Пронашле тело на сетот на серијата за сериски убиец

Снимателската екипа дошла на локација во јужен Лондон каде што требале да снимат сцена со мртво тело. Полицијата не ги пуштила бидејќи на тоа место, наводно, се случил вистински злостор… Глумецот Петерсон Џозеф (53) кој во серијата на BBC за сериски убиец „Релик“ глуми психијатар открил дека за време на …

Повеќе »