Tag Archives: Семјуел Л. Џексон

(ФОТО) БОРБА ПРОТИВ КОРОНА – Се вакцинирал и Семјуел Л. Џексон и порачал:„Одработете го тоа и ќе биде како некогаш!“

Холивудската легенда, 72-годишниот Самуел Л. Џексон им се придружи на социјалните мрежи на оние кои ја промовираат вакцина за коронавирус. „Јас го сторив тоа, и направете го и вие кога ќе дојде време. Светот наскоро ќе се врати на стариот пат“, заклучил актерот во своето оптимистичко обраќање.   View this …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Многу славни личности му честитале на Бајден: „Не ги лути Џо туку црномурна девојка!“

Многу познати лица ги искористија социјалните мрежи за да му честитаат на Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД. Актерот Самуел Л. Џексон објави фотографија на Инстаграм на која се гледа една од неговите сцени од филмот, а над тоа пишува „Тие не се лути за Џо, туку …

Повеќе »

(ФОТО) Акција на сетот: Селма Хаек и Рајан Рејнолдс снимаат во Ровињ… „The Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Холивудските ѕвезди се воодушевени со новата локација за снимање во Ровињ, Хрватска, а нови фотографии од филмскиот сет сведочат за вистинска „опасна“ акција… Холивудскиет ѕвезду Семјуел Л. Џексон (70), Салма Хаек (52) и Рајан Рејнолдс (42) последните пет дена го снимаат филмот „The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ во Ровињ каде ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Детективката Бекет во новата крими серија „Отсаство“

Откако седум години беше заштитно лице на телевизиската серија „Касл“, глумицата Стана Катиќ добила нова шанса – главна улога во новата американска крими серија „Отсаство“. Од 11. октомври на каналот AXN ќе започне со прикажување на првата сезона на американската крими серија „Отсаство“. Она според што на гледачите од ова …

Повеќе »