Tag Archives: семејство

Тони Цетински поради несреќата ги променил основните начела: Се свртел кон верата, Господ и семејството

Пејачот Тони Цетински оваа година доживеа сообраќајна несреќа кога со автомобилот налета на пешак кој веќе лежел на патот. Човекот почина а Тони Цетински признава дека тогаш се соочил со голема болка. „Кога ќе доживееш некои тешки работи сфаќаш дека проблемите кои некогаш те мачеле се небитни“ рекол пејачот, пренесува …

Повеќе »

(ФОТО) Судбината сакала да не го доживее тој момент: Бали бег минува низ тежок период!

Маркантниот турски глумец ги изненадил своите обожавтели кога не се појавил на доделувањето на награди каде требало да подигне престижно признание. Сепак, зад овој потег се крие сериозна причина… Хит серијата „Бескрајна љубов“, во која главните улоги ги толкуваат Неслихан Атагул и Бурак Оџивит, во историјата на турските серии освен …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија: „Празниците би ги минала со семејството на пуст остров!“

На Меланија Трамп не и се допаѓа, премногу, нејзината нова улога или очајнички сака да се одмори од неа.Првата дама на САД рекла дека итно и е потребен одмор – далеку од Белата куќа… За време на посетата на малечките пациенти во Детската болница во Вашингтон, Меланија Трамп, по читањето …

Повеќе »

Фантастични 4. години на забава и шопинг во „Капитол мол“

Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во забава и среќа. Овој мол со секој чекор кој го презема го претвора својот топол амбиент во идеално место за сите кои сакаат добри модни парчиња, книга, забава, фитнес, шопинг, куглање, кафе и добра храна. …

Повеќе »

(ФОТО) Бизарни трендови во Јапонија: Изнајмуваат семејство, силиконска љубовница или домашен миленик

Ако мислите дека тие трендови никогаш нема да дојдат до нас, размислете. И’ караоките некогаш беа само јапонска забава… Јапонија е навистина поинаков свет и оние што ќе ја посетат ја доживуват како своевиден „прозорец во иднината“. Некои појави кои во таа земја се секојдневни и вообичаени, на неупатените можат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мрачната страна на Меган Маркле: Сцени на секс и семејни драми

Без поддршка на најблиските – Семејството на глумицата тврди дека Маркле не им помогнала на мајката, таткото и братот кои банкротирале и дека ја интересираат само славата и моќта и дека поради тоа го завела принцот… Меган Маркле (36), која повеќето ја памтат по улогата во популарната серија „Костуми“, на пролет ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Дневен ритам: Кристина Арнаудова:Децата го започнуваат а „Проект среќа“ го дополнува темпото

Секој од нас си има свои девни рутини, навики, задолжителни обврски, но и има детали кои не одвојуваат од другите… Кои се стандардни ритуали кои секој ден ги минуваш? -Денот ретко ми е спонтан, се’ е испланирано до последен детал, бидејќи кога имаш две мали деца се’ се врти околу …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија во Америка: Поранешен пилот ги убил сопругата и децата и ги фрлил во ѓубре

Поранешен пилот ги застрелал младата сопруга и двете малечки дечиња – 9. месеци и 3. години, и си го одземал животот. Трагедијата се случила во американскиот град Скотсдејл, соопштува The Sun. Полицијата објавила дека семејството имало финансиски проблеми во бизнисот со физикална терапија и рехабилитација. Кога еден ден 39. годишниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 10. работи кои не сте ги знаеле за Северина Вучковиќ – Којиќ

Со години важи за најпозната и најактивна пејачка во регионот. Секогаш привлекува внимание со своето излегување во јавност, песните, сопругот… Ова се 10. малку познати работи за Северина 1.Глумица, пејачка, манекенка Првпат со само 10. години настапила во мјузиклот „Фране штрпало“. Освен како пејачка во текот на кариерата била манекенка, …

Повеќе »