Tag Archives: семејство

(ФОТО) Да бидеме хумани: Помош на семејство во Прилеп!

Деновиве на Фејсбук страна на една членка се појавија фотографии со апел за помош на тричлено семејство кое живее во ужасни услови. Татко и мајка и нивното двеиполгодишно синче, во селото Долгаец, живеат во неопишливи услови, а згора на се немаат никакви примања. Зошто социјалните служби во државата закажале, не …

Повеќе »

(ФОТО) Борис Бекер му дал шокантен совет на Ѓоковиќ: Мораш да се жртвуваш!

Новак, остави го семејството… Легендарниот германски тенисер Борис Бекер одлучил да го посоветува својот бивш играч Новак Ѓоковиќ и воедно да објасни поради што поранешниот ас не игра на врвно ниво. Во фактот дека Ноле повеќе пати рекол дека тенисот повеќе не му е приоритет, Бекер кој со Новак се …

Повеќе »

(ФОТО) Згодната русокоса шокирала со изјавата: „Толку од мене, завршив со глумата!“

Но, и покрај сите овие изјави и коментари, Блер истакнала дека нејзината колешка едноставно сака да се посвети на животот со сопругот Бенји Маден. „Толку од мене“, рекла Камерон Дијаз и најавила дека повеќе нема да глуми. Дијаз глумеше во десетици филмови од нејзината прва голема улога во „Маска“, но …

Повеќе »

(ФОТО) Ситуација која никому не е лесна – Непријатна средба со бившиот маж: На славната пејачка воопшто не и било сеедно!

Иако средбата изгледала срдечно, не се дружеле и седеле секој на својата страна… Пејачката Гвен Стефани (48) пред три години се развела од Гевин Роздејл (52) бидејќи тој упорно ја измамувал. Гвен во меѓувреме напишала и објавила цел албум за тоа и со колегата Блејк Шелтон (41) пронашла среќа. Со …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе се изненадите како изгледа еден ден во животот на Марк Зукерберг-основачот на Фејсбук

Марк Зукерберг е веројатно еден од најважните луѓе на 21. век а неговата животна работа, Фејсбук, станала секојдневие за повеќе од 2. милијарди луѓе. Зукерберг уште како студент станал еден од најбогатите луѓе во Америка, а откако го напуштил факултетот потполно се посветил на работата и семејството. Во брак е …

Повеќе »

(ФОТО) Благица Миркуловска, сопруга на Филип: Се жртвував за сопругот, но не зажалив!

За некого можеби животот на сопругите на познатите спортисти изгледа како бајка, но вистината е дека во многу случаеви се потребни големи жртви и откажувања од соништата и амбициите, со цел да се сочува семејството. Една од тие жени, кои ја ставиле кариерата на сопругот пред својата, и како што …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се сака се може: Елена Велевска прослави 10. години брак

И покрај тоа што Велевска нема никаде да настапува, телевизиската публика ќе може да ја гледа во новогодишното шоу… Фолк-пејачката Елена Велевска после 23. години настапување за Нова година, овој пат реши 2018. да ја прослави во кругот на семејството. Пред само неколку дена таа со сопругот Маријан ја прославија …

Повеќе »

(ФОТО) Еден месец по породувањето свршеничката на Роналдо блеснала на црвениот тепих

Во средината на ноември Георгина Родригез, свршеничката на Кристиано Роналдо на свет го донела девојчето Алана Мартина, а сега на светот му покажала кко изгледа кога ќе влезе во гламурозно издание ниту два месеци после породувањето… На гала вечер во чест на славниот фудбалер Кристиано Роналдо, одржана во Мадрид, се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сестрана жена: Пет работи кои досега не ги знаевме за Џулија Робертс

Некрунисаната холивудска кралица, Џулија Робертс освен со својата убавина интригира и со талентот како и долгогодишниот складен семеен живот. Сепак, холивудската најдобро ја опишуваат актерските способности кои сме имале можност да ги видиме во улогите во текот на 30. годишната кариера… Ја викаат „миленичка на Америка“, ѕвезда е на многу …

Повеќе »