Tag Archives: семејна трагедија

ПАДНАЛА ПОКРАЈ ГРОБОТ ДОДЕКА ТАТКО И ГО СПУШТАЛЕ ВО ГРОБНИЦАТА: Познатиот музичар проговорил за СТРАШНАТА семејна трагедија!

Ирскиот музичар Боно Вокс (62), чие вистинско име е Пол Дејвид Хјусон, ја изгубил својата мајка како 14-годишно момче и не сака да зборува за таа семејна трагедија. Не само тоа, тој досега никогаш јавно не зборувал за настанот, туку се чини дека решил дека е време да пушти надвор …

Повеќе »

(ФОТО) „СКРШЕНИ СМЕ“: Хелен Мирен проговорила за СЕМЕЈНАТА ТРАГЕДИЈА и открила дали можела да биде СПРЕЧЕНА!

Холивуд се збогува со Рио Хакфорд, а актерката Хелен Мирен, која му беше маќеа, има важна порака за сите… Хелен Мирен изјавила дека е со „скршено срце“ поради смртта на нејзиниот посинок, режисерот Рио Хекфорд, откако открила дека тој починал од „редок и многу агресивен“ рак. Во заедничката изјава со …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ КРИЕЛА ПОД ТЕЛАТА НА МРТВИТЕ ЛУЃЕ ЗА ДА ПРЕЖИВЕЕ: Потресна семејна приказна на познатата глумица Мила Јововиќ за која малку се знае!

Славната холивудската актерка Мила Јововиќ е родена во Украина во 1975 година. Нејзина мајка е руската актерка Галина Огинова Јововиќ, а татко и е српскиот лекар Богдан Јововиќ, чие семејство потекнува од Црна Гора. Мила не зборува често за својата приватност и корени во јавноста, сепак, во една прилика одлучила …

Повеќе »

Семејна трагедија на Циципас 5. минути пред мечот со Новак

Стефанос Циципас, грчкиот тенисер кого Новак Ѓоковиќ го победи во финалето на Ролан Гарос, играше и покрај семејната трагедија. Циципас го одигра своето прво финале на Грен слем турнирите, поведе со 2-0 во сетови, но против титанот не можеше повеќе.Новак потврди дека неговата ментална сила е посилна од кој било …

Повеќе »

(ФОТО) Семејна трагедија на една „Ураганка“ пред финалето на Евровизија: Тажната вест ја КРИЕЛЕ ОД НЕА

На Ксенија Кнежевиќ, ќерката на Кнез, од триото „Ураган“ и починала блиска личност Претставници на Србија, девојки од групата „Ураган“ го освоија 15-тото место на штотуку завршената Евровизија, а многумина се многу разочарани од ваквиот пласман бидејќи Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ беа омилени кај публиката поради песната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Том Хенкс проговорил за семејната трагедија

Холивудскиот актер Том Хенкс,како гостин во една емисија, по првпат ја раскажал својата трагична семејна приказна. Имено, Хенкс открил дека неговиот татко бил сведок на убиството на неговиот татко, односно дедото на Том, кога бил мал. По многу години, Том се отворил во интервју со Греам Бенсингер и рекол дека …

Повеќе »

(ФОТО) Лежерна прошетка покрај брегот се претворила во стравична семејна трагедија

Лежерната прошетка покрај морето се претворила во најлошиот кошмар за семејство од Орегон. Ејми и Џереми Стајлс, со своите две деца, седумгодишната Лола и четиригодишниот Вилијам, шетале по популарната плажа Канон, Орегон, кога одеднаш биле зафатени од екстремно големи бранови, познати како „sneaker wave” (во слободен превод патила бран) и …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Новак Ѓоковиќ го погодила голема трагедија од која уште не се’ опоравиле!

Пред четири години семејството на Новак Ѓоковиќ го потресла голема трагедија, а приказната дури сега се појавила во јавност. Чичкото на Новак, Момир Ѓоковиќ (прв братучед на таткото на Новак), пред четири години, во својата куќа во Краљево, си го одземал животот, пишува српски курир. Момир не можел да поднесе …

Повеќе »