Tag Archives: селин дион

(ВИДЕО) Пуштил музика од „Титаник“, а потоа сфатил кој седел блиску до него во авионот

ПАТУВАЊЕТО со авион може да биде непријатно, а најдобар доказ за тоа е приказната за тиктокерот Крис Олсен кој раскажал бизарна случка од неодамнешниот лет кога пуштал музика од „Титаник“, не знаејќи кој е во негова близина. „Морам да почнам да обрнувам повеќе внимание на околината бидејќи не можам повеќе …

Повеќе »

Rolling Stone објави листа на топ 200 пејачи, луѓето беа шокирани од тоа кого изоставиле

ROLLING STONE ја објави листата на 200 најдобри пејачи на сите времиња. Поточно, ја ажурираа листата на 100 најдобри пејачи во светот за 2008 година и додадоа уште 100. Сепак, Селин Дион ја немаше на листата, што ги разбесни нејзините фанови. На прво место е Арета Френклин, а потоа следат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ДОЗНАЛА ДИЈАГНОЗАТА – Селин Дион открила дека боледува од синдром на вкочанета личност и ја одложила својата турнеја

Селин Дион открила дека боледува од синдром на вкочанетост и ја одложила својата турнеја. Синдромот на вкочането лице е ретко автоимуно нарушување на движењето кое влијае на централниот нервен систем (мозокот и ‘рбетниот мозок). „Долго време се занимавам со здравствени проблеми и ми беше навистина тешко да се соочам со …

Повеќе »

(ФОТО) Селин Дион објавила интимна фотографија со која ги покажала своите три сина

СЕЛИН Дион празниците ги поминува со своето семејство. 52-годишната пејачка објави фотографија на која позира во иста пижама со своите три сина – 19-годишниот Рене-Чарлс и 10-годишните близнаци Нелсон и Еди. Тие седнаа пред украсената новогодишна елка, а Селин им го честиташе Божиќ на своите придружници.   View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕВОЈКА И ЗАПЕАЛА НА СЕЛИН ДИОН – Реакцијата на пејачката го воодушевила светот: Од неа многумина не го очекувале ова!

Кога Селин Дион го напушти хотелот во кој престојувала во Њујорк, една девојка и запеала скоро до увото и ја изненадила пејачката ,толку многу, што морала да го запре својот превоз. Сепак, познатите личности ретко прават вакво нешто, така што следната реакција на пејачката направи шоу. Имено, таа ја ислуша …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВИДЕН ТАЛЕНТ: Ги пее и’ Селин Дион и Андреа Бочели- во една песна!

Да ги гледате Селин Дион и Бочели во дует е секако неверојатно и уникатно искуство, но има човек кој може да го испее тоа – без никаков проблем. 35-годишниот Марселито Помој, од Филипини, ја кренал на нозе публиката за време на настапот во „Америка има талент: Шампиони“, новата верзија на …

Повеќе »

(ФОТО) Скоро непрепознатлива: Селин Дион досега ја немаме видено во вака смело издание

Ќе ве изненади оваа промена на имиџот. Во новото издание популарната пејуачка е скоро непрепознатлива. Многумина коментирале дека досега не ја гледале во вака смело издание но и дека новата фризура опасно добро и стои. Селин на својот профил на Инстаграм споделила неколку фотографии со новата фризура и потполно нетипичен …

Повеќе »

(ФОТО) СЕЛИН ДИОН МИНУВА НИЗ НОВ ПУБЕРТЕТ – Започнала своја модна недела во Париз и тоа среде улица: Зошто сите ја гледале со ширум отворени очи?

Дали е ова мода или само играње со нашите нерви? Последната година модните изјави на Селин Дион го привлекле сето внимание на јавноста како и нејзините песни. Пејачката продолжила да маршира во ритамот на сопствениот моден барабан, кога се појавила пред ресторанот „LouLou“. Оваа 51. годишна пејачка носела зелени карирани …

Повеќе »

(ФОТО) Свештеник со критики за Селин Дион:„Децата ги облекува во черепи, таа е сотона“

„Не детската облека ставила симбол на сотони, три шестки се броеви кои со векови се поврзуваат со сотоната. Облеката не е соодветна ниту за возрасни камо ли за деца“, вели свештеникот View this post on Instagram Join our beat New summer arrivals #Celinununu A post shared by Celinununu (@celinununu) on …

Повеќе »