Tag Archives: селфи

(ВИДЕО+ФОТО) Фотографијата на туристка во Аушвиц го обиколи светот: „Целосно одвојување од реалноста“

На фотографијата која се појави на социјалните мрежи и брзо стана вирална, се гледа како маж фотографира девојка која позира пред самиот влез на концентрациониот логор Аушвиц. Фотографијата предизвика бес и го обиколи светот. Некои пишуваа дека ваквото однесување е неприфатливо, други дека е скандалозно, а мнозинството го осуди овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЛАД ЧОВЕК ПОБАРАЛ СЕЛФИ – Реакцијата на Кејт Мидлтон на фотографирањето ги изненадила обожавателите: „Сите стануваме нервозни!“

За време на нејзината посета на маркетот Киркгејт, Кејт Мидлтон ги воодушевила присутните со нејзиниот одговор на еден од обожавателите. Принцезата од Велс Кејт Мидлтон вчера го посетила маркетот Киркгејт во Лидс како дел од нејзината нова кампања „Early Years“ и бил снимен момент помеѓу неа и еден од нејзините …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на младото богато момче кое беше искасапено од пропелер на хеликоптер: „Грците шират лаги, тој внимаваше“

Сестрата на британскиот тинејџер Џек Фентон, кој загина откако беше искасапен од хеликоптер во Грција, возврати на тврдењата дека нејзиниот брат несовесно ги прекршил безбедносните прописи и ја предизвикал сопствената смрт. British man, 22, killed instantly after being struck by high-speed rotor blade of a Bell 407 helicopter. Jack Fenton …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА МОМЧЕ ЗАГИНАЛО ВО ГРЦИЈА! Младиот богаташ сакал да направи селфи пред хеликоптер, па останал „сомелен“

Турист загинал во Грција по страшна хеликоптерска несреќа! Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил искасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне, а младиот човек со својата сестра и уште двајца туристи пристигнал со приватен лет кој го платиле неговите …

Повеќе »

(ФОТО) Американец се обидел да направи селфи и паднал во кратерот на Везув

Американски турист (23) од Балтимор преживеал пад во кратерот на Везув откако се обидел да се фотографира. Како што изјавиле од полицијата во Неапол за локалните медиуми, турист заедно со неговото семејство стигнал до врвот на Везув по забранета патека за време на викендот, а кога стигнале до врвот на …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Жена се качила на врвот на автомобил кој тонел во реката за да направи селфи

Колку некои луѓе се опседнати со мобилни телефони и правење селфи, покажала една Канаѓанка која се качила на врвот на автомобил кој тонел за да се фотографира. Откако нејзиниот автомобил влетал во река покриена со мраз и почнал да тоне во неа, згрозените локални жители притрчале на помош за да …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) ПОРАДИ СЕЛФИ БИЛ ИСКАСАПЕН ОД КРОКОДИЛ: Турист мислел дека е статуа, па влегол во базен да се слика!

Еден од посетителите на забавниот парк на Филипините помислил дека во базенот има статуа на крокодил. Сакајќи да направи „селфи“, влегол во базенот и го допрел вистинско животно кое одмарало. Очекувано, го разбудил ѕверот од сон. Каснувањето од крокодил е една од најголемите сили во животинското царство, што човекот го …

Повеќе »

(ФОТО) СЕЛФИ ПРЕД СМРТ: Се сликала, па паднала во провалија, шокираниот сопруг рекол – не ни вресна!

Брачен пар од Холандија бил на одмор во Белгија кога се случила трагедијата. Зои Снукс (33) се разбудила рано наутро со сопругот Џои Јансен во белгиското село Надрин, за да го искористи последниот ден од одморот за да посети карпа над реката Урт. Зои и Џои своето слободно време го …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Инфлуенсерка загинала поради селфи: Се сликала над водопад!

Инфлуенсерката Софија Чеунг (32) е убиена додека се обидувала да направи селфи на карпа над водопадот во близина на Јуен Лонг во Хонг Конг. Софија и три пријателки отишле на патување во паркот „Ха Пак Лаи“ во саботата околу 11 часот, пишува „The Sun”“. После тоа, таа се обидела да …

Повеќе »