Tag Archives: селена гомез

(ВИДЕО+ФОТО) Селена со солзи ја примила наградата на Билборд за „Жена на годината“

„Се чувствувам неверојатно среќна. Искрено, не можам да бидам поблагодарна за позицијата што ми е дадена во мојата кариера… Посебно оваа година, сакам да се заблагодарам на мојот неверојатен тим и на моето семејство, затоа што беа со мене во навистина тешки времиња. Имав многу работи да завршам годинава“ За …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографии со најмногу лајкови на Инстаграм: Кој ќе ги наследи Бијонсе, Роналдо и Селена Гомез?

Доколку следниот месец некој не ја симне од врвот, фотографијата на Бијонсе со која ја најави својата бременост на „Инстаграм“ е најлајкуваната фотографија на оваа социјална мрежа. Фотографијата со голиот труднички стомак на Бијонсе има 11,1 милиони лајка и 546,6 илјади коментари. We would like to share our love and …

Повеќе »

Џастин Бибер и Селена Гомез и’ официјално се заедно

Три години откако раскинале, Селена Гомез и Џастин Бибер на својата врска и дале втора шанса… Извор за Us Weekly потврдил дека двојката е повторно заедно, а веста ја пренеле и другите светски таблоиди. „Селена и Џастин се заедно. Врската на Селена со The Weeknd едноставно се издува и спогодбено …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез направила трансплантација на бубрег, а донатор е нејзината пријателка

Селена Гомез и покрај тоа што се справуваше со нападите на паника и лупусот кој и го откриле минатата година, овој пат направи и трансплантација на бубрег како последица од лупусот. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and …

Повеќе »