Tag Archives: сексот и градот

(ВИДЕО) Откриени хонорарите на актерките за продолжението на „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис ќе снимаат нови епизоди од култната серија „Сексот и градот“, но без Ким Катрал, а сега протекоа информации за нивните хонорари. Римејкот на HBO Max ќе се вика „И исто како тоа“ и ќе има 10. епизоди, а …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе се снима продолжување на „Сексот и градот“!? Ѕвездата на култната серија открила кој ќе ја игра Саманта во третиот дел од филмот!

Синтија Никсон размислува кој би можел да биде во екипата на култната серија „Сексот и градот“. Популарната актерка гостуваше во емисијата „Гледај што се случува“ со Енди Коен и реагирала на предлогот на обожавателка нејзината колешка Шерон Стоун да ја преземе улогата на Саманта Џонс. Ким Катрал, која ја играше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за серијата од авторката на „Сексот и градот“: Американка во Париз е токму она што ни е потребно!

Новата серија на Нетфликс е како „Сексот и градот“, само во Париз. Ако за време на карантинот по десетти пат го гледавте „Сексот и градот“, тогаш ќе ви биде драго да дознаете дека Дарен Стар подготвува нова серија за Нетфликс. Лили Колинс глуми во „Емили во Париз“ млада Американка која …

Повеќе »

РАБОТНИЧКА ЈА ТУЖЕЛА ЅВЕЗДАТА НА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: Кери Бредшо ќе мора „добро да го одврзе ќесето“ – Еве кој закон го прекршила!

Поранешната вработена кај Сара Џесика Паркер, Хедер Холт, тврди во тужбата што ја поднела до Врховниот суд во Њујорк дека нејзиниот поранешен шеф и нејзиниот деловен партнер Џeорџ Малком не и го плаќале прекувременото работно време од 31. декември 2018. година до 1. март 2020. година. „На тужителката не и …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА ОМИЛЕНА – Починала глумица од серијата „Сексот и градот“

Лин Коен (86), американска театарска, телевизиска и филмска актерка најпозната по улогата на Магда во серијалот „Сексот и градот“, починала во петокот, изјавил нејзиниот агент. Во серијалот „Сексот и градот“ имала домаќинка и дадилка која ја обожавале сите. Лин е родена во Канзас Сити во 1933 година, а беше најпозната …

Повеќе »

„НЕ МОЖАМ ДА ИЗБЕГАМ ОД ТАА ПРОКЛЕТА СЕРИЈА!“ Славниот Ѕверка зажалил што ја играл УЛОГАТА, сеуште го прогонува ОВА!

Актерот Крис Норт во познатата серија и филмот „Сексот и градот“ толку често го конзумира коктелот „космополитен“ што фановите веќе помислиле дека тоа е негов избор и омилен пијалок. Сепак, тој тврди дека не е така и дека тој всушност го пробал овој коктел можеби само еднаш во животот! Негов …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА ДЕНЕС ИЗГЛЕДА СЛАВНИОТ ЗАВОДНИК ОД СЕРИЈАТА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: На неговиот шарм „падна“ и Саманта а денес не би го ПРЕПОЗНАЛА!

Актерот Џејсон Левис во популарната серија „Сексот и градот“ го играше неодоливиот Смит Џерод, кој успеа да ја скроти Саманта Џонс. Заводникот денес има 48. години, изгледа малку поразлично, но сепак се смета за секс симбол. Во серијата, неговата заштитен знак беше руса коса до раменици. Тој сега носи модерна, …

Повеќе »

(ФОТО) ЅВЕРКАТА ОСТАНУВА ЅВЕРКА! И во седмата деценија е неодолив, а еве која убавица го „скроти“!

Крис Норт (64) покрај „Ред и закон“ го прослави и улогата на Ѕверка во славната серија „Сексот и градот“. Глумецот и денес важи за голем заводник, иако од емитувањето на серијата минале скоро 15. години. Судејќи според фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи глумецот и во седмата деценија изгледа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа сцена од „Сексот и градот“ била толку одвратна што не ја прикажале!

Фановите на серијата „Сексот и градот“ овие денови одбележуваат 20. годишнина од почетокот на емитувањето. Во шест сезони серијата и двата филма Кери, Миранда, Саманта и Шарлот минале низ ситуации кои една жена ги минува во животот, а токму благодарение на поистоветувањето на милиони жени ширум светот серијата станала мегапопуларна. …

Повеќе »