Tag Archives: секс

Што се случува по 90 дена апстиненција од секс?

Променете ја секојдневната рутина во вашата врска и ќе видите како повторно ќе се заљубите во партнерот, но и повторно ќе копнеете по него во секоја смисла на тој збор. Дали е апстиненцијата навистина корисна? Или сепак не е здраво да ги придушуваме своите природни нагони? Многу луѓе се одлучуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ужасна исповед на девојка која ја силувале Исламисти: „Имаа само еден критериум кого ќе малтретираат, а не беа годините!“

Девојка од зедницата Јазиди раскажала што преживеала во заробеништво на Исламската држава. Откако била заробена од силите на ИД, група млади Јазиди девојки била присилена да стои покрај ѕид додека мажите ѕверски ги малтретирале и допирале нивните гради. „Ако има гради тогаш е во ред да биде силувана“ раскажала Јазиди …

Повеќе »

Дали да имате секс за време на оние денови?

Немојте да се срамите од својата менструација. Доколку ни вас ни на партнерот не ви смета, сексот може да ги намали болките за време на менструацијата. Најважна е хигиената, а останатото препуштете го на фантазијата. Иако многу девојки се срамат поради својот менструален циклус и не практикуваат да имаат секс, …

Повеќе »

(ФОТО) Млада Инстаграм ѕвезда случајно во живо пренесувала како има секс

Младата Инстаграм ѕвезда од Лос Агелес случајно го притиснала копчето за „во живо“ пренос на Инстаграм, а единствен проблем бил што тоа и се случило за време на секс. Кристен Хенчер и Ендрју Грегори воделе љубов, а некој до нив двајца го притиснал копчето на мобилниот кој им донел публика …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Остров на блуд: Секс,дрога, алкохол во неограничени количества за „смешна“ цена!

Една патничка агенција (Good Girls Company,Велика Британија) во својата понуда вклучила хедонистичко патување какво не се гледа секој ден. На едно место се проститутки, алкохол и дрога. Агенцијата ветува дека сите оние кои на 24. ноември ќе се упатат на колумбискиот остров, покрај градот Картагена, ќе можат три дена да …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли отворено за дрогите, самоповредувањето со сечење и врската со жена…

Ангелина Џоли пред повеќе од една година поднесе барање за развод од Бред Пит по десет години љубов и две години брак. Иако во едно интервју изјавила дека спиела само со четворица, од кои тројца и’ биле сопрузи, нејзината љубовна историја е многу покомплицирана од четири. Ангелина Џоли, за волја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што мислат глумците од „Игри на престолите“ за сцената на секс со која е направен инцест?

Обожавателите на хит серијата во текот на шесте сезони видоа многу сцени на секс, а ги имаше и оние со кои се правеше инцест. Иако до минатата сезона приказните на ликовите од „Игри на престолите“ ниту еднаш не се испреплетувале, последната сезона не изненади со љубовна сцена. Кит Харингтон и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секси шоу: Едвај ги запреле, да немат секс,среде емисија!

Стриптизерката Јасмин и пожарникарот Азан учествувале во сегментот на австралиската утринска радио емисија во кој самци се соблекуваат еден пред друг. „Според правилата, не смеете да имате секс во студиото за време на јавување во живо, но можеме да ви понудиме просторија за таа намена“ и рекол водителот на австралиската …

Повеќе »