Tag Archives: секс

На мажите им здодеало први да иницираат секс

Сите теории дека мажите се ловци, а жените плен, треба да паднат во вода, особено кога е во прашање сериозна врска. Конкретно за сексот, мажите понекогаш чекаат партнерките да го направат првиот чекор. Додворување, заведување, опседнатост и молење за секс… ова го очекуваат жените од своите партнери. Но, тие не …

Повеќе »

Каде сте вие или вашиот партнер: Кој знак во Зодијакот е најдобар а кој најлош во сексот?

И’ додека некој може да се пофали со извонредна вештина во кревет, за другите овој аспект на животот не е посилна страна. Топ листа на најдобрите знаци во сексот: 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на другите. Многу се сексуални и во состојб на …

Повеќе »

Истражувањето покажало:Овие жени често одбиваат секс!

На секоја десетта жена сексот и е се’ помалку привлечен, а секој четврта има проблеми да доживее оргазам. Мажените жени имаат многу повеќе сексуални проблеми во однос на жените и мажите кои не се во постојана врска,покажало истражувањето. „Интересот на жените за сексот се’ повеќе и повеќе се должи на …

Повеќе »

Сопругот не сакал да има секс со неа додека е бремена, а причината е навистина бизарна!

Британка која е бремена 18. недели на Mumsnet се пожалила дека нејзиниот сопруг не сака секс бидејќи мисли дека нивното неродено дете може да сфати што прават… Таа на сите начини се обидела да го убеди дека е невозможно нероденото бебе да сфати што се случува, но не успеала. „Му …

Повеќе »

Како со секс да согорите повеќе калории?

Еден од најдобрите тренинзи за вас доколку сакате да бидете фит и со витка фигура е сексот. Но, сите секс пози не се подеднакво добри. Еве со помош на која секс поза можете најбрзо да постигнете резултат. Сексот освен тоа што е одличен лек за борбата против стресот и за …

Повеќе »

Заборавете на 69, пробајте ја позата 77   за  вистинско уживање во сексот!

Дали сте слушнале за секс позата наречена лажица? Таа е совршена за така наречениот лежерен утрински секс, бидејќи не подразбира никакви телесни акробации. Всушност, неговата предност е во тоа што со многу малку движења и труд се овозможува совршена стимулација на жената и мажот. Таа е совршена за така наречениот …

Повеќе »

Причини за убивање на сексуалните вибрации во спалната!

Престанете да ја обвинувате позицијата на месецот, хороскопот или пак нешто друго. Ова се работи кои ги убиваат сексуалните вибрации во собата, а никогаш не би помислиле на тоа… Овие работи би требало да ги промените за повторно да уживате во магиите на сексот. Телефон Доколку сте обземени од вашиот …

Повеќе »

Мажите признале: 10. фантазии кои се плашат да ги предложат во сексот!

Без оглед колку страствен сексуален живот имате, веројатно се прашувате има ли уште некоја поза или играчка која вашиот партнер би сакал да ја испроба. Поради тоа замоливме мажи да ни признаат за што потајно фантазираат, но се плашат да им предложат на своите партнерки. 1. „Сакам да доминира!Ако самиот …

Повеќе »

За нив сексот е се’: Ова се двата најпромискуитетни знаци на Зодијакот

На некои љубовните игрички им се страст и пасија, а на некои им се неприфалтиви. Овие два знаци на Зодијакот се познати по својот отворен промискуитет. Скорпија За нив сексот е с’. И’ кога велат дека е поинаку – не верувајте во тоа. Сексот е важен дел од нивниот живот …

Повеќе »