Tag Archives: секс

Овие четири збора најмногу „ги палат“ луѓето во кревет

Бакнежи во врат и контакт со очите се некои од главните показатели на расположението во креветот, но новото истражување кое го спровело EdenFantasys.com покажало дека во креветот се дефинитивно најпожелни следните четири зборови. „Ми се допаѓа тоа“, се покажало како нешто што луѓето најмногу ги пали во креветот. 76 отсто …

Повеќе »

Луѓето родени во овој хороскопски знак се манипулатори опседнати со секс

Ако на Скорпија и кажете дека е премногу интензивна таа ќе се гордее со тоа. Тие се мајстори во создавањето драма од ништо, а од трошки се подготвени да создадат ерупција на вулкан. На пример, ќе му приговорите дека никогаш не го изнел ѓубрето, во неговите очи ќе видите лудачки …

Повеќе »

Кои се разликите помеѓу водење љубов и секс?

Мажот кој вистински ве сака и кој не може да го замисли животот без вас секогаш во ваше присуство, но и во сексот, ќе биде потполно опуштен и спонтан, токму затоа што минувањето време со вас му се чини како најприродна работа на светот. Мажите некои жени ги гледаат само …

Повеќе »

Овој третман им помага на жените да доживеат оргазам

Сексуалната дисфункција кај жените (FSD) вклучува проблеми со достигнување оргазам, сексуална интеракција или со болка за време на односот. Од ФСД,патат 50 проценти од жените. Сепак, експертите најдоа алтернативен начин за подобрување на сексуалниот живот. Постои голема разлика кога станува збор за постигнување на климакс кај мажите и жените. Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во јавност се појавиле „детали“ од сексуалниот живот на Меланија и Доналд – и тоа во живо во радио-емисија!

Водителот ја прашува дали секоја вечер оди во станот на Трамп за да имаат секс, на што одговара: “Да, уште почесто”. Врската на Доналд Трамп со неговата сопруга Меланија Трамп постојано е во центарот на вниманието на јавноста. Бевме сведоци на разни ситуации, како кога таа не се смее кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во новата ТВ серија снимен најискрениот женски оргазам: “Серија со досега најискрен и најотворен начин на кој што е прикажан сексот и врските”

Австралиската глумица Тони Колет (45) влегува во историјата како прва жена чиј оргазам беше прикажан на британската национална телевизија BBC. Со Стивен Мекинтош глуми во новата телевизиска драма “Wanderlust” во која се следи животот на средновечен пар кој има проблеми во бракот. “Некој ми рече дека тоа беше првиот женски …

Повеќе »

Пет работи кои жените ги обожуваат во сексот, но нема никогаш да ви ги признаат!

Во колку и современо време да живееме жените во светот се уште не сакаат да зборуват за позите во кои доживуваат најголемо задоволство, но… Како што мажите сакаат да ги менуваат положбите при водење љубов така и жените уживаат во различните пози. Фантазиите на жените покриваат широк спектар на пози, …

Повеќе »

Топ 5. совети за водење љубов на +30. степени

Кога е лето, вашата кожа, мириса и потта влијае кај повеќето луѓе „да се разбуди” зголемена желба за секс. Е сега, за да навистина уживате, треба да направите неколку работи. Изладете ја собата За време на сексот и тоа како ќе се потите. Кој баш и не ја поднесува потта, …

Повеќе »

(ФОТО) Памела Андерсон открила пикантни детали од својот интимен живот

Познатата глумица неодамна ги коментирала своите искуства со групен и секс во тројка… За магазинот Dazed 51. годишната Памела Андерсон, позната по насловните на „Плејбој“ и улогата во тв серијата „Служба за спасување“ ги открила своите искуства со групен секс. „Никогаш не учествував во секс во тројка или групен секс, …

Повеќе »