Tag Archives: секој знак

Како да се помирите со нив: Бикот не прифаќа компромиси, Скорпиите најмногу се склони кон одмазда…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Скорпиите се најголемите одмаздници меѓу знаците. Ако веднаш не побарате помирување и прошка, ќе ве стават на „црната листа“. Девиците се луѓе кои многу лесно им простуваат на луѓето …

Повеќе »

Радикалните промени што ги носи полната Месечина во Бик во вашиот знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Полната Месечина во Бик, со делумното затемнување на 19. ноември, покрај финансиските превирања и ослободувањето од се што е негативно, испраќа апел да се внимава на системот на вредности …

Повеќе »

На 19 ноември ни доаѓа полната Месечина – секој знак го очекува некоја промена, а ОВОЈ ЗНАК ќе доживее нешто неочекувано!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Полната месечина на 19-ти ноември во знакот на Бик најавува големи откритија, завршетоци и пресврти на судбината. Дозволете му на универзумот да го преземе водството и останете отворени за …

Повеќе »

Како кој знак се справува со измама: Бикот и Рибите се’ враќаат со иста мера, а еден знак понижува

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тешко е да се соочите со вистината и да прифатите дека партнерот ве изневери. Реакциите на луѓето за изневерувањето се различни, некои може да простат, додека за други дефинитивно …

Повеќе »

Какви љубовни перипетии ве очекуваат поради Венера во знакот Јарец

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Венера, планетата на љубовта, задоволството, парите и добивките, вплови во куќата на Сатурн на 5. ноември, знак на приземен, студен и верен Јарец. Нема сомнеж дека љубовните врски ќе …

Повеќе »

Каква сродна душа бараме? Независноста е важна за…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Близнаците бараат партнер кој ќе ги приземји, Скорпиите најмногу ја ценат искреноста. Раковите ќе ги освои и чува партнер кој ќе им го обезбеди она што не можеле да …

Повеќе »

Како секој знак покажува љубомора!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Девицата ќе предизвика љубомора кај партнерот, а Бикот ќе истражува… Додека љубомората може да биде знак на љубов и силна врска со партнерот, екстремната форма може да биде фатална …

Повеќе »

ЛАДЕН, ПОСЕСИВЕН ИЛИ ДРЗОК: Каков е секој знак како бивш партнер според хороскопот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овенот никогаш не плаче по раскинувањето, Близнаците генерално немаат поплаки, а Рибите се на врвот на листата на најтажни поранешни партнери Љубовта е една од најубавите работи на светот. …

Повеќе »

Сакате да ги разберете мажите? Еве што да го прашате секој хороскопски знак

* Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат премногу сериозно, а за сите индикации и несакани ефекти консултирајте се со стручно лице… Близнакот често излегува и сака друштво, па е навикнат на типични прашања за бившите и за себе, но она на што не е навикнат е да …

Повеќе »