Tag Archives: секој знак

Летен хороскоп за 2019 година – ЗА СЕКОЈ ЗНАК: Што ви донесуваат ѕвездите на љубовен план, остварување на деловен план но и за ЗДРАВЈЕ!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите му се радуваме на летото, на топлите сончеви зраци кои умеат да не галат, а понекогаш и изгорат, но тие три месеци се всушност и една голема љубопитност …

Повеќе »

Вашиот хороскопски знак ќе ви открие колку сте емотивно јаки

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако сте се прашувале колку е емоционално јак вашиот хороскопски знак продолжете да читате додека ви ги набројуваме најјаките знакови на Зодијакот! Да се живее живот без емоции и …

Повеќе »

Откријте која е најпривлечната особина на вашиот хороскопски знак

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот може да ни открие колку сме им привлечни на другите луѓе, а секој хороскопски знак има нешто што го прави посебно привлечен. Во продолжение погледнете кои се вашите …

Повеќе »

Откриваме како да заведете некого – според знакот во хороскоп!?

Близнаците многу ги привлекуваат од интелектуалните разговори, Биковите хуморот, Овен малку дрскост, а Рак покажува емоции. Терезијата сака убави работи, а на Девица и е важно сè да е чисто .. Овен Кога станува збор за додворување, луѓето што се родени во овој знак сакаат да бидат смели и агресивни. …

Повеќе »

Која е најеротската особина на секој хороскопски знак?

Секој хороскопски знак има некоја своја особено привлечна еротска нота. Ви откриваме колку е сексипилен вашиот ѕвезден знак… Токму сексипилот е нешто по што копнеат сите мажи. Меѓутоа, кога се’ ќе се собере и одземе, излегува дека сексипилот е нешто што не е врзано за изгледот, туку нешто на прв …

Повеќе »

Најдобар период за љубов во 2019. година: Прецизна прогноза за секој знак!

За Бикот тоа ќе биде од 16. мај до 9. јуни, а за Ракот од 9. октомври до 1. ноември…Во продолжување откријте кој е најсреќниот период за вашиот знак… Кој ќе има одлични прилики а кој искушенија во 2019. година, откријте подолу… Овен Оваа година љубовните теми нема да бидат …

Повеќе »

Сигурно ќе ве интересира: Животен хороскоп за секој знак

Секој хороскопски знак има своја низа проблеми и несреќи кои го следат. И покрај тоа што секој човек е различен, постојат одредени нешта со кои скоро сите се соочуваат. Според астрологијата, судбината на знаците е запишана уште пред да се родите, па токму затоа погледнете кои пријатни и непријатни ситуации …

Повеќе »

Синоќа пристигна Цветна Месечина: На секој од хороскопските знаци им донесува нешто посебно!

Полната Месечина сега е во знакот на Стрелец, а еве што ви донесува тоа… Оваа Месечина се нарекува и Цветна бидејќи се случува во момент кога се’ цвета и буи, а оваа како и сите претходни не учи на овие работи, враќа во рамнотежа и не води на пат низ …

Повеќе »

Во понеделник е розева (полна) месечина: Како овој феномен ќе влијае на хороскопските знаци?

На 30. април ќе биде полна Месечина која уште и ќе биде Розева Месечина. Таа се смета за најмагична полна Месечина во годината, а оваа која ќе засјае на 30. април носи подароци и лекции за секој хороскопски знак, а оние кои најмногу ќе ги погоди ги очекуваат бројни предизвици. …

Повеќе »