Tag Archives: седум години

(ВИДЕО) УАПСЕН ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ ПРОДУЦЕНТ: Седум години злоставувал жени, соседите знаеле пред полиција!

Полицијата во Лос Анџелес уапси холивудски продуцент за сексуален напад на неколку девојки во периодот од 2012. до 2019. година. Ерик Вајнберг, кој беше еден од продуцентите на хит серијата „Scrubs“, бил уапсен во четвртокот во неговиот дом во Лос Фелиз. Полицискиот оддел соопштил дека Вајнберг таргетирал жени на возраст …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сеќавање на прилепската актерска легенда: 7 години без Џумерко

На 69-годишна возраст на 11. јуни во 2015. година, почина познатиот театарски и филмски актер Благоја Спиркоски – Џумерко. Одиграл повеќе улоги, а најпознат ќе остане по улогата на Итар Пејо во „Солунски патрдии“. Беше член на Народниот театар во Прилеп од 1966 година се до неговото пензионирање. Џумерко имал …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСАКАЈТЕ НЕШТО – МОМЧЕТО СО ЛЕУКЕМИЈА ИМАЛО САМО ЕДНА ЖЕЛБА! Денеска е Светски ден на желбите: Овој ден ја следи најемотивната приказна, а ова МОРА да го направите!

Светскиот ден на желбите е ден кој ги слави желбите во сите форми – и исполнети и неисполнети. Дури 48. земји ширум светот го одбележуваат овој ден, а приказната зад создавањето на овој празник е повеќе од трогателна. Имено, седумгодишниот Крис, кој имал леукемија, во 1980 годинасакал да биде полицаец, …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот заводник со 20 години помлада девојка – не ни сонувал дека повторно така ќе се заљуби!

Антонио Бандерас (61) е снимен со својата 20-години помлада девојка по шпекулациите дека нивната врска е во криза. Актерот (61) и Никола Кемпел (41) се фотографирани на балконот на еден шпански хотел во Малага, па овие тврдења ги „демантираат“ кога папараците ги снимиле како разменуваат заљубени погледи и насмевки. И’ …

Повеќе »

КАКО Е ТОА МОЖНО – Му велеле дека има чир на желудник, дури после седум години сфатиле дека дијагнозата е многу полоша!

По неколку тестови, лекарите рекле дека има рефлукс и чир на желудник и дека се’ ќе биде добро, но бидејќи симптомите не исчезнале, туку напротив, се влошувале, тој одлучил да оди на уште неколку прегледи. Метју Бест, 39-годишник од Бризбејн, Австралија, со години страдал од болки во стомакот и никој …

Повеќе »

(ФОТО) Скарлет Јохансон се породила, откриено и името на бебето

ОТКАКО некое време се шпекулираше дека Скарлет Јохансон е бремена, нејзиниот сопруг Колин Јост за списанието „People“ откри дека актерката се породила. Тој исто така ја споделил веста и на Инстаграм. „Ок, ок, добивме бебе. Се вика Космо. Го сакаме многу”, напишла тој, барајќи приватност. View this post on Instagram …

Повеќе »

СИЛУВАНА СУМ КОГА ИМАВ 7. ГОДИНИ: Исповедта на Кејти Прајс ја леди крвта во вените – манекенката изнела страшни детали!

Познатата манекенка и ријалити sвезда Кети Прајс, во едно шоу, упати шокантни тврдења за сексуално злоставување, тврдејќи дека ја силувале кога имала само седум години. Таа истакнала дека има голем проблем со довербата во мажите, поради немилиот настан што се случил во паркот кога имала само седум години. „Сите проблеми …

Повеќе »

(ФОТО) Момче и куче се најдобри пријатели: Усвоени се на ист ден и оттогаш се неразделни!

Кучето Реган и седумгодишното момче Бади имаат неверојатна врска од првиот ден кога се запознале.   View this post on Instagram   A post shared by Reagandoodle (@reagandoodle) Реган и припаѓал на бабата Сенди Свиридоф (60) која го посвоила само неколку месеци пред нејзината ќерка Кери Луис (31) да го …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Џорџ наполнил 7. години: Палатата споделила две фотографии од славеникот!

Мајката Кејт повторно била брилијантна во улогата на семеен фотограф… Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден! По тој повод, кралското семејство објави две нови фотографии од младиот принц направени од неговата мајка, Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. View this post on Instagram Sharing a 📸 taken by The Duchess …

Повеќе »