Tag Archives: седум дена

Пилотска диета: На поени губите пет килограми за седум дена

Пилотската диета наводно била развиена во Русија за воени пилоти и циркулира низ целиот свет од 1967. година, а е актуелна и денес. Потребна е „воена дисциплина“ и малку талент за математика, но нема „забранета“ храна и може да изгуби до пет килограми за една недела. Пилот диетата ги вклучува …

Повеќе »

Какво време да очекуваме во наредните седум дена?

Во Македонија скоро до крајот на неделата не се предвидени врнежи, што значи дека кај нас ќе имаме претежно сончево и многу топло време, ќе биде доста спарно. После неколку дневните серии на нестабилности, од денешниот ден (понеделник) над подрачјето на Македонија ќе започне дејството на антициклон со поле на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНО – АПЕЛ НА ВЛАСТИТЕ ВО ФЛОРИДА: Оцаа амеба дава симптоми слични накороната а убива за 7. дена!

Случајот со многу ретка амеба што го „јаде мозокот“ е потврден на Флорида, соопштија здравствени власти во оваа американска држава. Одделот за здравство во Флорида потврди дека едно лице во округот Хилсборог е заразено со едноклеточна амеба Naegleria fowleri која предизвикува инфекција на мозокот и која обично е фатална. Амебата …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудска диета: Ослабнете шест килограми за седум дена!

Не е едноставно но се исплаќа. Оваа диета е омилен метод на слабеење на голем број холивудски глумици па оттаму и го добила името.Ја користеле често кога набрзина им треба нагло губење килограми „за да влезат“ во некоја нова и важна улога. Познато е дека камерата здебелува помеѓу 4. и …

Повеќе »

Мајка херој: Го носела бебето до терминот за да нејзините органи ги подари на други…

Кога била бремена четири месеци, Криста Дејвис и нејзиниот сопруг дознале нешто шокантно. На нивната неродена ќерка и била дијагностицирана аненцефалија. Станува збор за тешка, вродена малформација поради која фетусот се развива без дел од мозокот. Во случајот на Рајли Аркадиа Ловет, како што ја нарекле родителите, мозокот бил толку …

Повеќе »

(ФОТО+Рецепт) Диета со која за седум дена ќе истопите и до 6. килограми!

Нема жена која нема некоја „своја диета“ која ја применува кога ќе стави неколку килограми повеќе… Овие диети, кои траат неколку неколку дена, најчесто една недела (7. дена) ви помогнуваат да истопите од 3 до 5 -6 килограми се попознати под називот блиц диети бидејќи не се препорачливи за подолга …

Повеќе »

(ВИДЕО) Волшебна формула: Блогерка открила како за само 7. дена го отстранила целулитот!

Дали знаевте дека со помош на кафе и морски алги можете, само за една недела, да го елиминирате целулитот? Една блогерка открила трик кој дава извонредни резултати. Фара Дукаи со интернет слава се здобила благодарение на своите фантастични трикови за нега на лицето и телото, па одлучила да ги сподели …

Повеќе »

Какво време не очекува во наредните седум дена?

Доаѓањето на пролетта, за жал, не ги донесе посакуваните повисоки теператури и сончева топлина.Како зимата да се премисли па реши да потрае… И’ понеделничко утро го започнуваме со температура која главно има позитивни вредности низ земјава. Утрово УХМР само во Тетово и Пожаране измери 0. степени. Слаб дожд утринава има …

Повеќе »