Tag Archives: Себастијан Фетел

(ФОТО) Хамилтон лесно ја освоил Монца, Фетел повеќе не е водечки возач во Формула 1

Луис Хамилтон на Големата награда на Италија ја остварил својата 59. победа во кариерата, а Валтери Ботас со второто место на Мерцедес му донел двоен триумф оваа недела. Третопласираниот Себастијан Фетел ја загубил водечката позиција во вкупниот поредок и сега зад британскиот ривал заостанува три поени… RACE REPORT: Hamilton dominates …

Повеќе »