Tag Archives: се враќа

„Милионер“ повторно се враќа на малите екрани! Проверете си го знаењето!

Во пресрет на новата телевизиска сезона, по многу години повторно на малите екрани се враќа најголемото и најгледано квиз шоу на светот „Милионер”, во соработка со United Media групацијата од оваа есен покрај емитувањето во Србија на Nova S TV, ексклузивна можност ќе имаат и македонските гледачи да уживаат во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈУБАВА ПРИКАЗНА ВО МОРЕТО ГРДИ ВЕСТИ: Изгубено куче се вратило дома и ѕвонело во 3. часот наутро!

Вдомената кучка Раџа, откако избегала од своите сопственици – двојка од градот Симпсонвил во Јужна Каролина, се вратил седум часа по исчезнувањето, ѕвонејќи на вратата во три наутро. Женското куче побегнало од куќата откако бучавата од огнометот ја исплашила, поради што брзо ја прескокнала оградата и истрчала кон ридовите. Сопственичката …

Повеќе »

„Универзална сала“ се враќа на градот Скопје

Градоначалникот Шилегов и министерот за култура Роберт Алаѓозовски денеска потпишаа Писмо за намери преку кое се дефинираат активностите за унапредување на културата на подрачјето на Град Скопје преку заедничко финансирање на изградбата на Универзална сала. „Универзалната сала се враќа на градот. За таа цел потпишавме Писмо за намери со Министерството …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Четири месеци по породувањето Серена Вилијамс се враќа на тениските терени

Гренд слем рекордерката, Серена Вилијамс, на 30.декември се враќа на тениските терени, ниту четири месеци по раѓањето на ќерката Алексис Олимпија Оханиан, а противничка во егзибицискиот меч, во рамките на Mubadala World Tennis Championship во Абу Даби ќе и биде победничката на Ролан Гарос, Литванката, Јелена Остапенко. I needed a …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно убави вести од Бубе Ин: „Се враќам со многу новини!“

„Среќен сум што бев опкружен со позитивни ликови кои ми ја вратија самодовербата и сватив дека сум имал многу клетници кои ми ја цицале крвта, но доста беше, се рехабилитирам и се враќам на пиадесталот кој ми припаѓа…“ Големиот мајстор на својот занает, прочуениот стилист за коса Љупчо Петрушевски Бубе …

Повеќе »

После скоро шест месеци Новак Ѓоковиќ на теренот се враќа со Дедо Мраз

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, некогаш убедлив број 1 во светскиот тенис, после шест месеци на теренот ќе се врати во првиот ден на 2018. Како што наведуваат австралиските медиуми Ѓоковиќ ќе учествува на турнирот од категоријата АТП 250 во Бризбејн кој на програмата е од 1. до 8. јануари. Конкуренција, …

Повеќе »