Tag Archives: саша

(ФОТО) Латино убавицата фатена без трошка шминка, а открила одлична фигура во костим за капење!

Познатата латино ѕвезда Шакира ги одвела своите синови на плажа и на папараците им ја покажа природно убавата фигура и лице без шминка. Латино ѕвездата и поп-пејачка Шакира изгледа исто толку слатко како и на почетокот на кариерата, а покрај тоа што има две деца, 45-годишната пејачка има одлична фигура …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ Е СЕКОЈ ЗА ВО КУЈНА: Кога Шакира им прави палачинки на синовите !

До неодамна познатата Шакира ретко објавуваше фотографии на своите синови Саша и Милан на социјалните мрежи. Затоа ова видео прикажува вистинска мала забава во кујната направена од мама, осумгодишниот Милан и шестгодишната Саша како прават палачинки (поточно, американски палачинки, или „pancakes“). Забавно и весело видео е снимено додека палачинките на …

Повеќе »

(ФОТО) Мишел Обама изнела ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ од приватниот живот: „Моите ќерки се зачнати со вонтелесно оплодување!“

Нејзината автобиографска книга треба наскоро да биде објавена… Бившата американска прва дама, Мишел Обама, открила дека пред 20. години имала спонтан абортус и дека таа и бившиот американски претседател, Барак Обама, своите две ќерки ги зачнале со вонтелесно оплодување. Мишел Обама (54) во својата мемоарска книга „Becoming”, која наскоро треба …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот фудбалер се огласил после гласините за разделбата од Шакира

Шпанските и колумбиските медиуми со недели пишуваа дека Пике и Шакира се рзделуват, а се’ беше поткрепено со изјави од соиграчите на шпанскиот репрезентативец дека тој има голем проблем со зависност од коцкање. И покрај гласините дека овој славен пар стави крај на нивниот брак, очигледно тоа не е вистина. …

Повеќе »

(ФОТО) Демантирани шпекулациите околу нивната разделба: Пике и Шакира се заедно!

„Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике и светски познатата пејачка Шакира се разделија и веќе не се заедно поради негова голема зависност“, беа пишувањата на светските медиуми, посебно шпанските и колумбиските, околу славната двојка. После се се чини дека некој сакал да му направи уште еден проблем на Пике, после оние …

Повеќе »

Откриени причините зошто Шакира го оставила Пике!

На шестгодишната љубов помеѓу колумбиската пејачка Шакира шпанскиот фудбалер, Жерар Пике, и пресудила зависноста на ѕвездата на Барселона. Нивните пријатели не откриле зошто раскинале, но навеле дека причината е „многу сериозна“ Шпанските таблоиди со години пишуваат дека Жерар Пике (30) има „малечки“ проблеми со коцкањето. Наводно, фудблерот во јули ја …

Повеќе »

(ФОТО) После шест години врска: Пике и Шакира одлучиле да се разделат!

Пејачката и фудбалерот на Барселона веќе со месеци биле разделени, а сега донеле конечна одлука да ја прекинат својата шестгодишна врска, тврдат шпански и колумбиски медиуми… Шакира веќе се иселила од заедничкиот стан во Барселона, пишува порталот Cotilleo.Пејачката и нејзиниот партнер, фудбалерот Жерар Пике последен пат заедно биле видени на …

Повеќе »