Tag Archives: сара џесика паркер

(ФОТО) Пораката на Сара Џесика Паркер за стареењето ќе влијае на вашата перспектива за убавината: „Не ја гледам смислата во обидот да не го прифатите одминувањето на времето“

Сара Џесика Паркер има 57 години и се чувствува одлично во шестата деценија. Актерката истакнува дека се грижи за својот изглед, но не се труди да ги избрише трагите на времето од лицето. „Јас навистина не размислувам за мојата возраст, не го гледам тоа како нешто за кое треба да …

Повеќе »

(ФОТО) МОДНА ИКОНА И ТОЧКА! – Има 57. ГОДИНИ, СЕДА КОСА И СЕГА СЕ СОБЛЕКЛА ВО КОСТУМ ЗА КАПЕЊЕ: Таа е единствената жена во Холивуд која е како нас

Сара Џесика Паркер е стилска икона и точка. Може да има 30. или 80. години, но тоа е факт.Популарната Кери од култната серија „Сексот и градот“ привлекува внимание каде и да се појави, а ниту овој пат изгледот на Сара Џесика Паркер не можел да помине незабележано.Имено, американската актерка, продуцентка …

Повеќе »

(ФОТО) НИТУ ТРАГА ОД ГЛАМУР – Сара Џесика Паркер вака се шета низ Менхетен: Многумина не би ја препознале

Сара Џесика Паркер во опуштено, дневно издание… Сара Џесика Паркер неодамна беше фотографирана како шета по улиците на Менхетен, откако беше заразена со корона вирусот. Актерката (57) прошетала во црна јакна преку сива маичка и светло сиви тренерки додека носела кломпи, се’ попопуларен модел на обувки. Гледаме дека познатата актерка …

Повеќе »

(ФОТО) УБИЛ 2. ЛИЦА, ТВРДИ ДЕКА НА НИШТО НЕ СЕ СЕЌАВА, ПА ПОМИНАЛ НЕКАЗНЕТО: Актерот со години крие морничава тајна!

Тој е познат по многубројните улоги, бракот со Сара Џесика Паркер, но и страшната несреќа за која никогаш не бил казнет. Метју Бродерик, актер и сопруг на Сара Џесика Паркер, може да се пофали со богата актерска кариера, но при спомнувањето на неговото име многумина се сеќаваат дека тој бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откриени хонорарите на актерките за продолжението на „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис ќе снимаат нови епизоди од култната серија „Сексот и градот“, но без Ким Катрал, а сега протекоа информации за нивните хонорари. Римејкот на HBO Max ќе се вика „И исто како тоа“ и ќе има 10. епизоди, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен е првиот трејлер за новата сезона на серијата „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата, со презентацијата на трејлерот, реши да открие уште неколку детали за новите епизоди. Како што споменавме порано, во новите епизоди ќе се појават Сара Џесика Паркер, Ситнија Никсон и Кристин Дејвис. Продуцентите открија дека …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе се снима продолжување на „Сексот и градот“!? Ѕвездата на култната серија открила кој ќе ја игра Саманта во третиот дел од филмот!

Синтија Никсон размислува кој би можел да биде во екипата на култната серија „Сексот и градот“. Популарната актерка гостуваше во емисијата „Гледај што се случува“ со Енди Коен и реагирала на предлогот на обожавателка нејзината колешка Шерон Стоун да ја преземе улогата на Саманта Џонс. Ким Катрал, која ја играше …

Повеќе »

РАБОТНИЧКА ЈА ТУЖЕЛА ЅВЕЗДАТА НА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: Кери Бредшо ќе мора „добро да го одврзе ќесето“ – Еве кој закон го прекршила!

Поранешната вработена кај Сара Џесика Паркер, Хедер Холт, тврди во тужбата што ја поднела до Врховниот суд во Њујорк дека нејзиниот поранешен шеф и нејзиниот деловен партнер Џeорџ Малком не и го плаќале прекувременото работно време од 31. декември 2018. година до 1. март 2020. година. „На тужителката не и …

Повеќе »

(ФОТО) Кич на „Мет Гала“: Риана го имитирала папата,Кети Пери со крилата удрила гостинка…и’ Амал Клуни разочарала…

Глумицата Сара Џесика Паркер (53) се појавила во впечатлив златен фустан со црвени детали. На главата носела огромна „инсталација“ која според многумина бил врв на кичот на вечерта… Синоќа многу ѕвезди прошетале по „Мет гала“ во њујоршкиот Метрополиен Музеј на уметноста. Годинешната тема на,најважниот моден настан кој ги поместува границите …

Повеќе »