Tag Archives: самоубиства

(ВИДЕО) Страшна и тажна судбина на претставничката на Холандија на Евровизија 2022: На 14. години се обидела да се самоубие, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Во финалето на Евровизија 2022. во Торино, вечерва ќе биде и претставничката на Холандија, која зад себе има многу тешка животна приказна. Стин Ден Холандер, која во јавноста се појавува под псевдонимот С10, иако има само 21. година, веќе преживеала многу работи во својот живот. Зад оваа насмеана и весела …

Повеќе »

Даниел Крег донирал 10.000 фунти за „хуманитарна прошетка“ на тројца татковци кои ги загубиле своите ќерки кои извршиле самоубиство

Тројцата татковци одат на хуманитарна прошетка во спомен на ќерките Софи, Емили и Бет, кои извршиле самоубиство. Енди Ајра, Мајк Палмер и Тим Овен за жал се поврзани со иста животна приказна – сите тројца ги загубиле ќерките во претходните три години. Тие сакаат да и помогнат на националната добротворна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Политичари во бизарно видео се обиделе да направат по 22. склекови – луѓето им се смеат!

Двајца републикански сенатори одлучија да направат 22. склекови за да ја зголемат свеста за просечниот број на 22. воени ветерани кои се самоубиваат во текот на еден ден. Како дел од републиканскиот конгрес, Том Котон и Чак Грасли решиле да демонстрираат колку се силни, но не ги воодушевиле сите. 🚨Update …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хју Џекмен за интервјуто на деценијата:„Отворено. Храбро. Искрено. Достоинствено“ – И’ дал совет за сите кои имаат суицидни мисли!

Хју Џекмен го коментирал „Интервјуто на Деценијата“ на Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркле и давал совети на секој што размислува за самоубиство. Актерот изјавил дека милиони вчера гледале „со воодушевување“ како „жена со висок профил“ и нејзиниот сопруг „отворено, храбро, искрено и достоинствено“ зборуваат за …

Повеќе »

РЕГИОН – СПРЕЧЕНИ ДВЕ САМОУБИСТВА НА ДЕЦА ПОРАДИ ТИКТОК: Еве од кад ее двигателот на морбидниот предизвик – инспектор им дал совет на родителите!

„Во последните два месеци, припадниците на Федералната полициска управа (ФУП) на БиХ спречија две најавени самоубиства на деца“, рекол инспекторот Саша Петровиќ. Во последно време се актуелни „предизвиците“ на социјалната мрежа ТикТок, во кои децата се повикуваат да извршат самоубиство, а Петровиќ вели дека не е можно со сигурност да …

Повеќе »

„Заразата“ со самоубиство постои и е многу опасна!

Според некои податоци секои 40. секунди во светот некое лице си го одзема животот. Смртта на блиските предизвикана со самоубиство е голема траума за семејството и пријателите,а самоубиствата за кои многу се говори и пишува предизвикуваат ефект на зараза која влијае на лиѓето кои имаат суицидни мисли. Ефектот на зараза …

Повеќе »