Tag Archives: самохрана мајка

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ТОГАШ ЈА НАПУШТИЛ СОПРУГОТ: 7 години подоцна, живее подобро од кога било и подготвува освета!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена До 2015 година, семејството на Оксана Кобелецкај и Сергеј Семенов не се разликувало од милиони други: мајка, татко и ќерка Алиса. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот почнак да размислува за проширување на семејството. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатата пејачка пред повеќе од една година имаше спонтан абортус, а денес има причина да слави!

Џеси Џеј ја откри добрата вест. Откако пред повеќе од една година го загуби своето бебе со спонтан абортус, пејачката со насмевка откри дека повторно е во друга состојба. Таа ја сподели веста на Инстаграм во вид на емотивно видео, кое, судејќи според коментарите, ги разнежнил многубројните следбеници на Џеси. …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО И УСПЕАЛО? РОДИЛА ТРИ БЕБИЊА ЗА ЕДНА ГОДИНА, А НЕ БИЛЕ ТРОЈКИ: Сите се прашуваат како е можно ова, а оваа самохрана мајка има објаснување!

Животот е полн со изненадувања, а тоа најдобро го знае Стефани, самохрана мајка на три деца, особено поради фактот што во рок од една година родила три бебиња кои не се тројки! Стефани Хансен има триесет и две години и има неверојатна животна приказна. Имено, таа е мајка на три …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УБАВИЦА ОД ГАНА ОДБИЛА МИЛИЈАРДЕР И ОСТАНАЛА ВО СВОЕТО СЕЛО: Неверојатна приказна за самохрана мајка!

Хамамат Монти е убава Африканка од Гана која најчесто објавува фотографии од неа и нејзините две деца на кои се гледа традиционалниот живот во нејзиното родно село. Хамамат прави путер, фаќа риба, бере овошје, а во исто време изгледа беспрекорно во нејзините весели, шарени фустани, со беспрекорна кожа и совршена …

Повеќе »

(ФОТО) Родила близнаци во 51. година, и рекле дека шансите се мали

Манда во август 2018 година родила близнаци, за кои тврди дека се резултат на нејзината борба против неплодноста. Манда Ептон (54) од Австралија е доказ дека никогаш не треба да се откажете од своите соништа и желби. Имено, кога минала 11. години во лекување на неплодноста, Манда дознала дека процентите …

Повеќе »

ХУМАНОСТ – Ким Кардашијан донирала пари на самохрана мајка која поради короната ја загубила работата

Реалната ѕвезда Ким Кардашијан донирала пари за самохрана мајка на четири деца, која се соочува со губење на покрив над главата. Ким донирала 3.000 долари за GoFundMe формиран за Анѓелија Кантрел, која го загубила својот сопруг но и работа за време на пандемијата на корона вирусот. Анѓелија, на која Кардашијан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Самохрана мајка преуредила стара куќа во модерен простор за 3.000 фунти

Викторија Робинсон (34) од Хертфордшир ја претворила старата куќа во модерен и шик простор за само 3000 фунти. Викторија и нејзините две деца, Џесика (7) и Амбер (4) изнајмиле стара куќа со три соби за околу 600 фунти месечно. Куќата била темна, со стари дрвени површини, кафеав мебел и плакари. …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ТОГАШ ЈА НАПУШТИЛ СОПРУГОТ: 5 години подоцна, живее подобро од кога било!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена До 2015 година, семејството на Оксана Кобелецкај и Сергеј Семенов не се разликувало од милиони други: мајка, татко и ќерка Алиса. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот почнак да размислува за проширување на семејството. Кога на ултразвук дознале дека …

Повеќе »

ХУМАНОСТА НА ДЕЛО: Потребни сме и на Марија! Да не ја оставиме самохраната мајка на половина пат!

Да не ја оставиме на пола пат. Половина од паричните средства се собрани, ајде заедно да ја собереме и другата половина, да покажеме дека како и секогаш кога е потребно сме тука, дека сме хумани и со големо срце. Нашите 100 денари за Марија живот значат. Доколку не сте во …

Повеќе »