Tag Archives: самодоверба

Зошто мажите ги привлекуваат постари жени?

Постара жена и помлад маж – ваквата љубовна врска одамна веќе не е табу тема. Ако сте повозрасни од него, логично е дека сте поминале повеќе тоа и сте се соочиле со многу предизвици кои допрва треба да се постават пред него. Вие сте помудри, поискусни и попаметни, а тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поминала два месеци во кома и изгубила седум прсти: Поради глупава грешка што ја направила тинејџерката се здобила со изгореници од ТРЕТ СТЕПЕН

Била незадоволна од својот изглед Во обид да ја закрепне, нанела медицински шампон на косата и отишла во кујната, каде што нејзината мајка подготвувала ручек. Не мислејќи дека производот е лесно запалив, таа премногу се приближила, а потоа наеднаш лицето почнало да ѝ гори. Алима Али тогаш имала 12. години …

Повеќе »

Дали имате самодоверба? Еве што навистина мислат мажите кога ќе се соблечете пред нив

Дали треба да ви се зголеми нивото на самодоверба пропорционално со тоа колку години сте во врска? Веројатно да, иако тоа често не е случај. Иако фактот дека долги години сте во романтична врска со некого треба да ве ослободи од сомнежите за изгледот на сопственото тело, на жените често …

Повеќе »

Зошто веќе утре треба да почнеме да трчаме? Тоа директно влијае на овие четири работи!

Трчањето е омилена вежба за многумина… Трчањето е одличен начин да дојдете во форма, но исто така може да биде од корист за речиси секој дел од нашето тело и да ни го подигне духот. Ако размислувате да започнете со трчање кога ќе прочитате сè за придобивките од оваа активност, …

Повеќе »

Девет особини на мажи со голема самодоверба

Или тоа е нешто на што треба да работат? Иако нечија самодоверба можеби е донекаде вродена, повеќето од нас треба постојано да работат на тоа. Ова се деветте карактеристики на мажите со висока самодоверба. Мажите со самодоверба се попревзимливи Тие не се неми набљудувачи на работите околу нив. Тие одат …

Повеќе »

(ФОТО) Непознати ја запираат на улица затоа што мислат дека е „ЌЕРКА НА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА“

Принцезата Дијана е меѓу најпознатите лица на британската култура и нејзиниот препознатлив стил – вклучувајќи ја и нејзината позната руса коса – е веднаш препознатлив од милиони луѓе. Всушност, покојната принцеза од Велс има толку легендарен изглед што една жена од Борнмут доживеала да биде запирана на улица од луѓе …

Повеќе »

СОВЕТ НА СТРУЧЊАЦИ – АКО ЧЕСТО ГИ КАЖУВАТЕ ОВИЕ РЕЧЕНИЦИ, НА ПАТ СТЕ ДА ГО УНИШТИТЕ БРАК: Партнерот ниту во лудило не сака да го слушне ОВА од вас!

Пред да го кажете ова, размислете добро за последиците… Работите што им ги кажуваме на саканите во афект или поради замор може да имаат сериозни последици за нашата врска. Брачните советници едногласно се согласуваат дека овие 5. реченици не е добро да му се кажат на партнерот: 1. Мојот поранешен …

Повеќе »

Осум жени ги откриваат своите најдобри совети за надминување на раскинувањето

Она што е застрашувачко за раскинувањето е фактот што не знаеме како ќе се чувствуваме после него. Додека некои се брзи и безболни, други се поразителни, тешки и се чини дека ни треба цела вечност за да ги надминеме. Љубовта е еден вид дрога и какво и да е раскинувањето, …

Повеќе »

Три работи што мажот СЕКОГАШ ги памети кај жената што ја САКАЛ

Овие работи оставаат трага во неговото срце засекогаш. Иако мислите дека изгледот или мирисот е она што мажите секогаш го паметат кај жените што ги сакале, се лажете. Психолозите дошле до заклучок дека мажот најпрво ги забележува следните три особини кај жената која го привлекува неговото внимание и која одбележала …

Повеќе »