Tag Archives: самодоверба

Три работи што мажот СЕКОГАШ ги памети кај жената што ја САКАЛ

Овие работи оставаат трага во неговото срце засекогаш. Иако мислите дека изгледот или мирисот е она што мажите секогаш го паметат кај жените што ги сакале, се лажете. Психолозите дошле до заклучок дека мажот најпрво ги забележува следните три особини кај жената која го привлекува неговото внимание и која одбележала …

Повеќе »

За нив не постои ништо невозможно: Овие знаци зрачат со самодоверба

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци веруваат во себе повеќе од другите, и не им треба нечија потврда. Еве кој зрачи со самодоверба. Девица Девиците знаат колку вредат и не се срамат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈСЕКСИ ТЕТОВИРАН МАЖ – Ослабнал 80. килограми и потрошил 30.000 долари на тетоважи – погледнете ја трансформацијата!

Kевин Кригман има повеќе од 1,1 милиони следбеници на Инстаграм, а кога на фотографиите ќе го видите неговото мускулесто тело, тешко е да поверувате дека тој некогаш тежел 150 килограми и се борел со својата самодоверба. Во меѓувреме, тој ослабнал 80 килограми, ја пуштил косата и со тетоважи го покрил …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРЕСНО – ОВАА ЖЕНА 100 ДЕНА НОСЕЛА ИСТ ФУСТАН! Сара ја открила причината а потоа порачалла: „Никогаш повеќе нема да купувам нова облека!“

Една жена по име Сара Робинс-Колж купила обичен црн фустан со долги ракави, кој решила да го носи во сите прилики и скоро никогаш да не го соблекува. Имено, таа фустанот започнала да го носи на работа, на прошетки, низ куќата, па дури и во празнични прилики.   View this …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци имаат најмногу самодоверба

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие веруваат во себе и не треба потврда од некој друг. Додека на некои луѓе им е тешко да одат со крената глава и да не се сомневаат во …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци немаат самодоверба

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Самодовербата подразбира впечаток на лицето за самиот себе. На самодовербата можат да влијаат разни фактори, доколку при одредени услови постојат доволно објективни причини како што е компетитивноста, доволно знаење …

Повеќе »

(ФОТО) Смелост каква ретко се среќава- самодоверба за 10: Шерон Стоун во кожен комбинезон!

Многу млади девојки во широк лак го избегнуваат ова ризично парче… Есента е време кога доминираат парчиња облека од кожа, но има и такви што многу дами не би се осмелиле да ги носат, иако ги привлекуваат како магнет – кожен комбинезон. Тие велат дека за ризичните парчиња е потребна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Самодоверба на ниво – ЖЕНА ОД 127. килограми шетала по модна писта: Морала да с еотпише од школо бидејќи сите ја мачеле поради дебелината а сега ги дочекала своите 5. минути!

Американскиот плус сајз модел Тес Холидеј (34) прошетала по пистата на Модната недела во Њујорк, стискајќи ги градите. Таа ги покажа своите килограми во тесен бел фустан и ја испровоцирала публиката,а многумина се воодушевени со нејзината самодоверба. Со бел фустан таа комбинирала папучи со иста боја, а од шминка користела …

Повеќе »

Ќе ви ги отвори очите: Девет совети од жена која (досега) немала среќа во љубовта!

На состаноците несвесно правиме грешки кои влијаат на развој на ситуацијата Жените често се разочарани од искуствата со запознавањето на потенцијални партнери, И покрај напорите кои ги вложуваат, мажите со нив не постапуваат онака како што мислат дека заслужуваат. Меѓутоа, неуспехот на состаноците често нема врска со мажите. На тие …

Повеќе »