Tag Archives: сам

РАСКИНУВАЊЕТО НЕ Е ВАШ ЛИЧЕН ПОРАЗ – Зошто е подобро да се биде сам отколку борба за погрешна врска!

Дали мислите дека е бесмислено да барате нов партнер или да се биде сам, кога сите, сепак, се исти како вашиот иден – поранешен? Ако одговорот на овие две прашања е ДА, тоа значи дека вашиот партнер ве направил емотивно зависни од него. Со манипулирање, тој успеал да ве убеди …

Повеќе »

(ФОТО) Овој геј татко стана sвезда на Интернет поради неговата животна приказна и смисла за хумор

Хозе Ролон пораснал сонувајќи еден ден да има деца. Но, 44-годишникот никогаш не верувал дека неговата желба ќе се оствари. „Јас пораснав во мачо домаќинство каде што татко ми ми викаше дека морам да одам како човек, а не како педер“, се присетува Ролон во интервју за „Today“.   View …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕМЕ ЗА НОВА ЉУБОВ – Славниот оскаровец љуби 26. години помлада русокоса…

Расел Кроу последните неколку години се здебелил повеќе од 30 .килограми, но тоа не и пречи на неговата пријателка… Расел Кроу за прв пат се појави во мистериозно друштво на австралискиот аеродром минатото лето. Дури и тогаш, тој немаше идеја дека можеби станува збор за нова љубов затоа што актерот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Паднал под дрво и 4. дена едвај преживеал додека не се случило ЧУДО!

Во ниту еден момент не престанал да верува дека ќе преживее… Најлошото нешто што може да ви се случи ако живеете сами е некоја несреќа, малер, после која никој освен вас не може да повика на помош. Тогаш сте оставени на самите себе и ви треба само чудо за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Има 107. години и е активен возач. Погледнете го неговиот избор на автомобил!

Џо Њуман има 107 години, а неговата вереница наскоро ќе наполни 100 години. Тие многу сакаат да се возат. Њуман е исклучително витален, а неколку децении помладите пензионери му завидуваа на неговиот психофизички статус.Живее во Флорида, се свршил, а неговиот издувен вентил е роадстер. Верувале или не, Њуман вози, сам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА БИДЕ МАЈКА:Бебе се бори за живот откако мајка му го претепала и си отишла со дечкото!

Во градот Ривни, Украина, едно бебе се бори за живот, откако неговата мајка, наводно, го претепала и заминала на состанок со своето момче. Едномесечниот Микита бил пронајден во лулка, полн со модринки, на работ меѓу животот и смртта, објави „Дејли меил“. Момчето, наводно, живеело во хостел со својата мајка, која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Hood – Alone (Official Video) 2019′: Да, наши се – од Македонија!

Ако ги слушате на радио или спотот (случајно) го видите на ТВ нема да знаете дека станува збор за македонски автор и изведувач…А, ги слушнавме и оваа година на првото издание на фестивалот „Underfest 2019“… Се’ е македонско – од инспирацијата до изведбата па и видео спотот…Alone на Hood не …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 31. година после катастрофата во Чернобил: 91. годишен дедо живее мирен и спокоен живот

Иван станува во шест часот, појадува, а потоа го храни кучето и другите животни. Произведува и јаде храна од својата градина, чува кокошки, свињи и крави… Иван Шамјанок (91) живее во селото Тулгович во Белорусија кое се наоѓа на работ на забранетата зона на Чернобил. Вели дека тајната на неговата …

Повеќе »