Tag Archives: сам свој мајстор

(ВИДЕО) Битолчанец сам направи мини електрично возило за повеќе намени: Ќе ве фасцинира!

И кај нас има многу креативни луѓе а еден од нив е момчето на ју тјуб каналот Mr. DK DIY. Битолчанецот Дејан на неговиот јутјуб канал Mr. DK DIY објавува креативни видеа кои ќе ве фасцинираат. Неговиот најнов проект е мини електрично возило за пазарење, кое Дејан го направи користејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) САМОХРАНА МАЈКА САМА СИ НАПРАВИЛА КУЌА: Рај од 18,5 квадрати за кој сите зборуваат!

По два неуспешни брака, изгубена куќа, Мишел одлучила да изгради дом за себе… До неодамна, Мишел Бојл била принудена да изнајмува куќа во Орегон за 1.173 евра месечно. Поради високата кирија и ниската плата, Мишел немала шанси да штеди. Се’ што заработувала, работејќи во кафуле, го давала на трошоци и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова момче (17) сам си направил куќа за 5.000 евра: „Не сакав да плаќам кирија, сакав да имам свој дом!“

Том треба да биде инспирација за секој млад човек Замислете да имате 20. години и да живеете во целосна природа, во куќа што сами сте ја изградиле со вашите 10 прсти. Во Англија има еден млад човек тој сон го претвори во реалност. Том сакал да стане независен, но сакал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како сам направил потполно функционален базен од палети?

Кејлеб Харисон (27) од Тенеси станал хит на TikTok откако изградил потполно функционален базен во неговиот двор за само 12. часа. Користел неколку дрвени палети и церада. Кејлеб одлучил да ги победи летните горештини – затоа направил базен во кој тој и неговата сопруга ќе се релаксираат во најжешките месеци. …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМ НАПРАВИЛ МОНТАЖЕН БАЗЕН 8х3 МЕТРИ СО ДЛАБОЧИНА ОД 1,2: Овој човек докажал колку е тоа едноставно!

Време е за базен, но бидејќи не можеме да одиме на јавни бањи или на море, нашиот предлог е да се направи базен во дворот, секако ако имате простор… Зошто да купувате монтажен базен, кога можете да го направите уште подобар во вашиот двор. Еден човек од Русија покажал колку …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМ СВОЈ МАЈСТОР: Момче само си направило амфибиско возило

Првата дилема била разрешена со инсталирање на надворешен електричен мотор со батерија, доволно за употреба на мирна вода. Ако ги спуштите критериумите и ги намалите апетитите, правењето амфибиско возило и не е толку тешко. Ова видео објавено од Питер Срипол оди во таа насока. Исклучително едноставно, не е премногу скапо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Генијално – Кученцата не се само слатки – туку и умни!

Често за домашните миленици се вели дека се слатки и смешни, но ова видео покажува нешто друго… Во летните горештини и на домашните миленици им треба разладување… Погледнете како ова слатко кутре си обезбедило да се разлади… View this post on Instagram 🤦‍♀️🤣🎼 A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВОСХИТ – Направил куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Никој не може да поверува како ова му успева!

Каде има волја има и начин… Овој човек со таква упорност прави куќи „среде никаде“ и користи само стап. Неговиот начин на градење, вештина и способност наишол на одобрение од експерти за градежништво, низ целиот свет. Само погледнете како тој од кал направил куќичка со базен на место каде што …

Повеќе »

Може да биде расадник на зарази: Еве како правилно, а лесно, да ја исчистите климата пред летните денови!

Со овие едноставни трикови, темелно исчистете ја климата во вашиот дом и подгответе ја за летните денови што доаѓаат. Филтрите во климатизерите можат да бидат вистински расадници на нечистотија, бактерии, вируси, па дури и лоши мириси, и потребно е редовно да се чистат. Посебно и детално чистење на климатизерите треба …

Повеќе »