Tag Archives: сам дома

(ФОТО) Кевин од „Сам дома“ СТАНА ТАТКО, а името што му го дал на неговиот син крие СПЕЦИЈАЛНА приказна

Меколеј Калкин и Бренда Сонг го добија своето прво дете. Ѕвездата на филмот „Сам во куќата“ и неговата партнерка, актерката Бренда Сонг, добија син по име Дакота, по сестрата на покојниот Калкин. Дакота Сонг Калкин е роден на 5. април, открил парот за магазинот Esquire. Калкин (39) претходно зборуваше за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Херојот од „Сам дома“, Меколи Калкин, ја открил вистината за односот со Мајкл Џексон: „Сега е вистинско време да проговорам!“

Калкин и Џексон се запознале откако момчето станало познато преку филмот „Сам дома“. Тој глумел во неговиот спот „Black and White“ и често престојувал на неговиот имот. Последен пат се виделе во 2005. година, на судењето на Џексон за педофилија. Меколи Калкин, најпознат во улогата на „Сам дома“, беше најголема …

Повеќе »

(ФОТО) Омилениот божиќен филм сето време ја криел правата вистина!?

На Интернет-форумите ја покренале темата и заклучија дека семејството намерно го оставило Кевин дома и дека тоа може да се забележи од неколку суптилни потези на сценаристите… Поминаа 29. години од снимањето на филмот „Сам дома“, неопходен дел од празничната приказна. Главната sвезда, Маеколи Калкин (39) имал само 10. години …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНА СУДБИНА НА ЅВЕЗДАТА НА „САМ ДОМА“: Сестра му се предозирала, другата ја усмртил автомобил, а него го уништиле таткото и пороците!

Светска слава му донеле филмовите „Сам дома“, „Ричи Рич“, а играл и во спотот на Мајкл Џексон, на песната „Black and White“. Кога наполнил 10 години станал милионер. Своевремено се пишувало  дека неговото семејство е функционално и успешно, но тоа било далеку од вистината. Меколи Калкин наполни 39 години. Јавноста …

Повеќе »

(ФОТО) Се снима римејк на најомилениот филм на сите времиња

Од „Дизни“ потврдиле дека работат на нови верзии на популарните детски филмови од каталогот на Фокс, кои неодамна ги презеле. Меѓу нив се „Ноќ во музејот“, „Дневникот на Грег“, „Попуст на количество“ и, на радост на бројните обожаватели „Сам дома“, приказна која во 1990. година го вивна Меколи Калкин во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Сам дома“ во 2018: Меколи Калкин повторно го заиграл Кевин!

Меколи Калкин повторно го заиграл Кевин и го оживеал филмот „Сам дома“. Скоро три децении откако е снимен култниот филм Калкин повторно го глуми Кевин и најдобрите сцени од филмот. Станува збор за рекламата на Гугл во која Кевин е повторно сам дома но има Google асистент. Придуцентите на рекламата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меколи Калкин:„Некои работи сеуште не ми се јасни од филмот кој ме прослави“

„Тоа дете е многу умно. Типови самошто му провалуваат во куќата но зошто тој не повикува полиција. Наместо да крене телефон и повика полиција тој смислува план“, рекол глумецот Калкин. Меколи Калкин (37), најдобро платениот детски глумец на сите времиња и ѕвезда на филмот „Сам дома“ во разговор со комичарот …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на култниот филм „Сам дома“открил: Поради татко ми кој ме злоставуваше го напуштив Холивуд!“

Не е тајна дека ѕвездата на филмовите „Сам дома“ имал проблемтично детство но Калкин скоро никогаш не зборува за тоа. Глумецот сега си „ја отворил душата“ и открил зошто го напуштил Холивуд. Меколи Калкин ја откри шокантната причина поради која го напушти Холивуд. Некогаш најголемата детска ѕвезда се подготвува за …

Повеќе »