Tag Archives: Салвадор Собрал

(ФОТО) Португалскиот победник на Евровизија ги надминал проблемите со срцето: Се опоравил, оженил и го променил имиџот!

Салвадор Собрал со „Amor Pelos Dois” победи на „Песна на Евровизија“ во 2017 година, а набргу славјето се претворило во сериозна опасност за неговиот живот. Пејачот завршил во болница каде со месеци чекал трансплантација на срце. Тоа е извршено во декември 2017. година, а лекарите рекле дека долго ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) Нема крај за маките на победникот на Евровизија: Собрал повторно во болница!

Португалскиот музичар Собрал во болница го посетува семејството кое се надева дека Божик ќе го прослави дома, но лекарите сметаат дека шансите тоа да се случи се многу мали… Португалецот Салвадор Собрал (27) се вратил на интензивна нега во болница после тешките компликации предизвикани со инфекција која довела до откажување …

Повеќе »

Победникот на Евросонг се опоравува после трансплантацијата на срце

Победникот на годинешниот Евросонг, Португалецот Салвадор Собрал се опоравува во болница после трансплантација на срце, пренесува денес BBC. Лекарите во соопштението рекле дека операцијата минала успешно Хирурзите во болницата „Санта круз“ во Лисабон велат дека 27. годишниот пејач Салвадор Собрал се чувствува добро. Португалскиот пејач кој го освои годинешното музичко …

Повеќе »

Во тешка состојба: На победникот на „Песна на Евровизија“ нагло му се влошила здравствената состојба

Неговата среќа не траела долго. Победникот на годинешното натпреварување за „Песна на Евровизија“ се бори со голем здравствен проблем. Неговата состојба во последно време се влошила. Салвадор Собрал се повлекол од сцената и ги откажал сите настапи, а неодамна бил примен во болница бидејќи мора да оди на трансплантација на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лоши вести: Салвадор Собрал,победникот на Евровизија, ја откажал турнејата поради влошена здравствена состојба

Лоши вести доаѓаат од  победникот на Евровизија годинава Салвадор Собрал. Obrigado!!!! 🙏🏻💚💛❤️ A post shared by Sal Sobral (@salvadorsobral.music) on May 10, 2017 at 1:10pm PDT COMUNICADO Por indicação médica, Salvador Sobral não poderá cumprir com os compromissos profissionais agendados para os próximos dias. O músico terá de parar a …

Повеќе »