Tag Archives: рутинска операција

(ВИДЕО) Познат француски фудбалер починал после 39. години минати во кома

Жан-Пјер Адамс, француски фудбалер, починал на 73-годишна возраст, откако 39. години минал во кома. Адамс имал 34. години кога паднал во кома во 1982. година. Тоа се случило по анестезијата што ја добил за време на рутинската операција на коленото во болницата во Лион. Тие тогаш рекле дека на операцијата …

Повеќе »

(ФОТО) Легендарниот пејач објавил прва фотографија после операцијата на срцето

Мик Џегер ги израдувал бројните фанови кога вчера ја поставил првата фотографија после операцијата на срцето… Легендарниот пејач Мик Џегер, на својот профил на Инстаграм поставил фотографија од себе меѓу цвеќе и напишал:„Прошетка во парк“, а обожавателите му оставиле стотици коментари со подршка. Фронтменот на „Ролинг Стоунси“ во Њујорк е …

Повеќе »

Судбина – Трпи страшни болки: Жен (34) се дави во сопствените фекалии

Кели Јоман од Велика Британија цел ден повраќа мешавина на храна и фекалии. Се претпоставува дека лекарот за време на рутинска операција и исекол дел од цревото… Погледот на ренгенската снимка на Кели Јоман (34) ги шокирал лекарите. Наместо желудник, црн дроб и плуќа виделе темни флеки кои изгледале како …

Повеќе »