Tag Archives: рутина

Џулија Робертс за воспитувањето на децата: Еве кога го добиле првиот мобилен телефон

Џулија Робертс има ќерка и два сина Актерката Џулија Робертс има три деца кои ретко се појавуваат во јавност, а приватниот живот се обидува да го сокрие и зачува во своите четири ѕида. Меѓутоа, во една емисија таа открила некои од нејзините лекции и упатства кога станува збор за родителството. …

Повеќе »

Работи што можете да ги направите за да го извадите бракот од рутина

Дали често имате впечаток дека вашиот брак е паднат во рутина од која не гледате излез? Можеби имате впечаток дека трчате маратон на кој нема крај и дека вашиот брак само седи на страна и чека да се сетите на него. Не е невообичаено паровите поради секојдневните обврски да паднат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка на 10. деца открила како изгледа нејзиниот ден: Станува во 3. часот наутро

Ако некој живее брзо и бучно, тогаш тоа е Таина Лициардо-Тоивола, мајка на десет деца. Сепак, 41.годишната жена од Австралија одлично се снаоѓа благодарение на својата добра организација. Таа со сопругот живее во Финска, а заедно одгледуваат десет деца, од кои најстарото има 20. години а најмладото – шест месеци.. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сакате задник како Шакира:Правете ги овие вежби и ќе бидете воодушевени!

Колумбиската пејачка Шакира плени со својот изглед, а нејзината вајана фигура „го поматува“ разумот на мажите ширум светот. Кога ќе го погледнете нејзиното тело сигурно не би помислиле дека после две породувања изгледа така. Нејзиниот тренер, Ана Кајсер, поделила видео со вежби со кои Шакира го обликува својот задник. „Тука …

Повеќе »