Tag Archives: рутина

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се доста чести. Едно истражување за изневерувањето во брак тврди дека една четвртина од брачните парови се соочуваат со изневерување, додека друго истражување покажува дека само 13 отсто од прељубниците го признаваат тоа. Постојат многу причини …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОЈДОВ, ВИДОВ, ПОБЕДИВ: Новак е во полуфинале на завршниот Мастерс!

Новак Ѓоковиќ по вториот одигран натпревар се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс турнир во Торино. По победата против Стефанос Циципас, Новак во два сета го надигра и Андреј Рубљев. Ѓоковиќ славеше со резултат 6:4, 6:1. За само 67 минути. Eleventh Heaven ✨ 🫶@DjokerNole defeats Rublev 6-4 6-1 to secure …

Повеќе »

Ако сте западнале во рутина: Правилото „шест минути“ обезбедува секс како на почетокот на врската

Се вели дека секој почеток е тежок. Иако повеќето ќе се согласат дека оваа изјава е вистинита, таа не важи за почеток на љубовниот однос. Нововенчаните парови не можат да го тргнат погледот еден од друг и постојано се трудат да се усреќат. Секојдневно ги негуваат пеперутките што ги чувствуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ Е НАЈСЕКСИ МАЖ НА СВЕТОТ А ИМА 47 ГОДИНИ: Фотографиите од неговото голо тело ги ставија жените во транс

Го нарекуваат најзгодниот пензионер на светот, но вистината е дека тој е еден од најбогатите луѓе на планетата. Дејвид Бекам „жари и пали“ со фотографии во гаќички за капење Дејвид Бекам и Викторија Бекам летуваат на јахта. Овој пат нивната дестинација е Мајами. Бекамови уживаат во сончевите денови, посветувајќи се …

Повеќе »

(ФОТО) Кралицата Елизабета својата долговечност ја должи на овие навики пред спиење

АКО страдате од потешкотии во постигнувањето квалитетен сон или едноставно заспивањето е преголем предизвик, не сте сами. Сепак, една многу позната личност има прилично ефикасна вечерна рутина која и помага добро да се одмори. Сите знаеме колку е важен добриот сон, а таа личност има 96. години, што би значело …

Повеќе »

Што го плаши секој хороскопски знак во љубовта, а што посакува

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите бараме љубов, но малку се плашиме од тоа прекрасно чувство. Меѓутоа, во врската важно е да се отворите и да ги отфрлите сите стравови. Овен Најмногу ја цените …

Повеќе »

Шер (75) објавила како изгледаат нејзините тренинзи, само читањето ќе ве измори

ИАКО има 75 години, Шер воопшто не успорува. Оваа икона напорно работи на целото тело, а на Твитер објавила како изгледаат нејзините тренинзи во теретана. „Стомак, зумба, јога, чучњеви до ѕид. Час по степ, јога, малку повеќе стомачни вежби”, напишала таа и открила дека еден пријател и рекол да го …

Повеќе »

Не и е до интимни односи? Десет начини да го промените тоа!

Дури и да не и до секс, таа е исцрпена со работата и домашната работа, за тоа има лек барем во 90 отсто од случаите, а тоа е масажата. Ако на вашата партнерка се почесто и се случува да не е расположена за секс, можеби ќе можете да го промените …

Повеќе »

НАЈУСПЕШНИТЕ ЛУЃЕ НА ПЛАНЕТАТА ГИ ИМААТ ОВИЕ 12. НАВИКИ: Колку од нив користите во вашиот живот?

12. работи кои успешните луѓе ги прават секое утро… Сакате да ја промените вашата рутина и да бидете поефикасни? Ја знаете онаа народна поговорка „по утрото се знае денот“? Порталот Top Resume донесува листа од 12. работи кои успешните луѓе ги прават веднаш штом ќе се разбудат, а и вие …

Повеќе »