Tag Archives: руски лек

РУСКИ ЛЕК ПРОТИВ КОРОНА: Регистриран медикаментот „Ковид-глобулин“ на база на крвна плазма

Министерството за здравство на Русија одобрило употреба на лек за имуноглобулин за третман на вирусот корона, направен врз основа на крвната плазма кај луѓето кои прележале ковид, објави „Ростех“. „Министерството за здравство на Русија одобри употреба на специфичен лек за имуноглобулин за лекување на ковид. Препаратот „Ковид-глобулин“ е првиот регистриран …

Повеќе »

УБАВИ ВЕСТИ: Кинеските научници ја потврдиле ефикасноста на рускиот лек за корона!

„Кинеските научници потврдија дека рускиот лек Triazavirin, според прелиминарните резултати од истражувањето, е ефикасен во борбата против вирусот корона’, изјавил потпретседателот на Руската академија на науките, Валери Чарушин. „Triazavirin има позитивен ефект во борбата против вирусот корона: ја намалува должината на болеста, намалува многу симптоми. Оваа информација ја добивме од …

Повеќе »

(Рецепт) Не можела да стане од кревет поради огромна болка во зглобовите: Ова е рецептот кој го направил невозможно!

Ова е посебен случај кога народната медицина спаси една постара жена,која страдала од неподнослива болка во зглобовите. Болка, за која немала надеж, дека може да се излекува, болки во зглобовите Лариса Ежкова има 69. години од градот Саратов, Саратовска област. Нејзинатаќерка Татјана случајно нашла рецепт на интернет-форум кој одлучила да …

Повеќе »

(Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува… Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од рак. „Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот …

Повеќе »

(Рецепт) Старинско руско чудо за одвикнување од пушење цигари и прочистување на белите дробови!

Пушачите, оние кои имаат желба да се ослободат од оваа лоша навика, за своето здравје но и околина, скоро секој ден си ветуваат дека ја пушат последната цигара… Но, одвикнувањето е тешко, иако се препорачуваат многу методи за оставање на цигарите… Иако многумина сакаат да се откажат од оваа лоша …

Повеќе »

(Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува… Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од рак. „Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот …

Повеќе »

(ФОТО) Руски совети за отстранување брадавици:Лимон, кромид, крем од чуваркуќа

Доколку брадавиците се прошират можат да предизвикаат големи проблеми, па секогаш е добро да се отстранат Рускиот исцелител, Морозовој од Киев во книгата „Домашен лекар“ предлага неколку рецепти и советува да се применуваат исклучиво кога е млада месечина. Брадавиците се исклучително упорни, бргу се шират и често се болни. Најдобро …

Повеќе »