Tag Archives: русинка

(ВИДЕО) ПРВА ТИТУЛА ВО КАРИЕРАТА – Украинската тенисерка се расплакала, одбила да и подаде рака на Русинката и извикала: Слава на Украина!

Украинската тенисерка Марта Костјук (20) направи потег кој привлече големо внимание откако во финалето на ВТА турнирот во Остин ја победи Русинката Варвара Грачева со 6:3, 7:5. По освојувањето на првата ВТА титула во кариерата, Костјук ја совладаа емоциите и почна да плаче од радост. The Ukrainian tennis player defeated …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ледена кралица: Излегла од замрзнато езеро и пиела кафе на минус 27 степени

Познатата инфлуенсерка Галкина Анечка повторно ги „олади“ социјалните мрежи, овој пат со видео од замрзнато езеро. View this post on Instagram A post shared by Анна Галкина (@_galkina_anechka_) Галкина се пикнала во замрзнатата езерска вода на -27 степени Целзиусови надвор, а потоа излегла на површина и земала топла шолја кафе …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа Русинка секогаш засенува каде и да се појави: И’ синоќа беше ѕвезда на вечерта

Распуштената руса коса и неутралната шминка беа хит, а Наташа и овој пат беше ѕвезда на вечерта. Наташа Поли (37) синоќа присуствуваше на моден настан организиран од „Килијан“ и повторно покажа зошто важи за еден од најуспешните супермодели на денешницата. Оваа руска манекенка, која повеќе од 60. пати се појави …

Повеќе »

ТАЖНО – „МАМО, МАМО, МЕ ЈАДАТ! Мечка нападнала Русинка, се јавила на мајка си на телефон: Несреќната жена мислела дека станува збор за измама!

Русинката Олга Москаљова (19), психолог приправник, и нејзиниот очув Игор Циганенков, кои биле на одмор во околината на Петропавловск-Камчатски, станале жртви на гладни мечки. Трагедијата се случила во 2011. година, кога Олга и Игор отишле на риболов до потокот Серебриани, кој тече во областа Елизово во регионот Камчатка. Мајката мечка …

Повеќе »

(ФОТО) Црно или црвено – руската манекенка ќе направи хаос со било кој фустан што ќе го облече

Канскиот фестивал во голема мера заврши, но приказната за комбинациите на облека на поединечни ѕвезди сè уште трае … View this post on Instagram A post shared by Natasha Poly (@natashapoly) Една од најзабележаните посетители на фестивалот беше руската манекенка Наташа Поли, која за веселбите во рамките на фестивалот во …

Повеќе »

(ФОТО) Украинскиот тенисер кој отиде во војна е женет со Русинка и имаат три деца: „За неа тоа е предавство“

СЕРХИ СТАХОВСКИ, украинскиот тенисер кој на почетокот на годинава ја заврши кариерата со пораз на стартот од квалификациите за Австралија опен, како волонтер ја брани Украина од руската инвазија. Пред десетина дена Стаховски имаше семејна драма бидејќи неговата сопруга Анфиса Булгакова е Русинка. И’ покрај се, тој решил да оди …

Повеќе »

(ВИДЕО) Американски таблоид: Љубовницата на Путин и нивните деца се кријат во Швајцарија

Неименувани извори за американскиот таблоид „Page Six“ изјавиле дека љубовницата на Владимир Путин, Алина Кабаева се крие во Швајцарија со нивните четири деца. „Додека Путин го извршува својот напад врз Украина, напаѓајќи невини луѓе и предизвикува бегалска криза, неговото семејство е скриено во интимен и безбеден замок некаде во Швајцарија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВАА ДЕВОЈКА Е НЕУНИШТЛИВА! РУСКОТО ЧУДО ОД ДЕТЕ ПОВТОРНО ТАНЦУВАЛО НА ЛЕДОТ! Феноменален настап и ПРВО МЕСТО со СОЛЗИ!

Феноменалниот настап на Камила Валијева го одбележа денешниот ден на Зимските олимписки игри во Пекинг. Младата Русинка (15) го освои првото место во квалификациите со два бода повеќе од сонародничката Шербакова. Камила се расплака по настапот! Очигледно се’ што се случуваше деновиве и беше тешко, а имаше и допинг скандал. …

Повеќе »

ЦИТАТ ОД РУСКА КНИЖЕВНИЧКА СЕ’ ОБЈАСНУВА – ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите оставаат добри жени … Имам пријател кој многу прагматично пристапи кон бракот. Не очекувал дека ќе се заљуби, па избрал жена по сопствен принцип. Тој скрупулозно ги проучувал личностите на сите жени што ги познавал, а кои се совпаѓаат со …

Повеќе »