Tag Archives: русија бојкот

(ВИДЕО) Русија ќе ја бојкотира „Евровизија“ поради „геј“ спотот од Ирска

Спотот за песната „Together” на Рајан О’Шонеси, претставникот на Ирска на годинешната „Песна на Евровизија’ прикажува две момчиња кои се држат за раце, шетаат по градот и танцуваат, што се спротивствува со руската забрана за геј пропаганда. Русија најавила дека на телевизија нема да го емитува промотивниот спот на ирскиот …

Повеќе »