Tag Archives: рудолф бројс

СПАС ЗА МНОГУ ТЕГОБИ – СО ДЕЦЕНИИ СЕ ВЕРУВА ДЕКА ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО ОД ОТРОВИ, ГИ ЗАШТИТУВА ЦРНИОТ ДРОБ И БУБРЕЗИТЕ: Задолжително запишете го рецептот за овој домашен напиток!

Според рецептот на познатиот Рудолф Бројс Ако не сте слушнале за чајот на Бројс, крајно време е да научите нешто за оваа „шолја здравје“. Станува збор за растителна смеса, која се состои од нане, маточина, кантарион и жалфија и која се подготвува различно во однос на здравствениот проблем за кој …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) ТЕРАПИЈА НА БРОЈС – човекот кој излекувал скоро 50.000 лица заболени со рак: Еве како да направите сок и чај за закрепнување и чистење на телото!

Рудолф Бројс бил голем поборник за алтернативно лекување, а неговиот сок и денес се пие за да го зајакне целото тело. Австриецот Рудолф Бројс целиот свој живот го посветил на природната медицина. За време на неговата долга кариера, тој запознал многу луѓе на кои им бил дијагностициран тумор и на …

Повеќе »

(Рецепт) БОЛНИТЕ ОД РАК СЕ КОЛНАТ ВО ОВОЈ РЕЦЕПТ: Австриски доктор смислил посебен СОК кој се користи во лекувањето на пациентите а терапијата трае 42. дена!

Рудолф Бројс од Австрија го поминал целиот свој живот наоѓајќи го најдобриот природен лек за рак. Тој направил специјален сок, кој дал одлични резултати во лекувањето на оваа болест.Со помош на неговиот метод, излечил над 45.000 луѓе од карцином и други неизлечиви заболувања. Според Бројс, карциномот може да преживее само …

Повеќе »

(ФОТО) Клетките на рак умираат за 42. дена: Сокот на славниот Австриец излекувал повеќе од 45.000 луѓе!

Во текот на 42 дека клетките на рак гладуваат и умираат, додека здравјето на комплетниот организам се подобрува, тврдел Рудолф Бројс кој излекувал повеќе од 45.000 луѓе. Рудолф Бројс од Австрија го посветил целиот свој живот на наоѓање на најдобар природен лек против ракот. Тој направил специјален сок, кој дал …

Повеќе »