Tag Archives: ртс

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА НА ВОДИТЕЛКИ НА КВИЗ! Видеото се појави на мрежите – Се туркале и влечеле! Еве за што се работи!

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како водителите на популарниот квиз „Загатка“ се влечат и туркаат во студио! Водителката на „Загатки“, Кристина Раденковиќ на својот Инстаграм објави видео кое привлече големо внимание кај корисниците на социјалните мрежи. На видеото се гледа како таа и нејзината колешка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковић за РТС: Мојата страна на приказната – за Австралија, вакцинација, турнири, грен слемови…

Два пата се до вечности. Едниот е оној низ кој веќе помина Новак Ѓоковиќ – никој како него никогаш не бил успешен во спортот со кој се занимава. Вториот пат е оној по кој сега Ѓоковиќ неволно гази и го руши митот за тенисот како џентлменски, бел спорт; митот дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лапсусот на водителката на РТС со денови се споделува на социјалните мрежи!

Водителката на вестите на РТС, Анета Ковачиќ направила симпатичен лапсус што со денови се споделува на социјалните мрежи. Во моментот кога ги читала резултатите од натпреварите во Супер лигата, била направена грешка која им била бескрајно симпатична на сите, веројатно затоа што токму таква ситуација им се случила на повеќето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителка на РТС во програма во живо го згрешила името на Тито

По повод годишнината од смртта на Јосип Броз Тито, водителката Анета Ковачиќ прочитала сегмент посветен на доживотниот претседател на Југославија, па му го згрешила името. Наместо Јосип, рекла Јосиф и разбеснила некои корисници на социјалните мрежи. Видео од нејзиното лизгање, кое стана вирално, се споделува на Твитер, а луѓето се …

Повеќе »

Водител во програма во живо соопштил дека си заминува:„Се разделувам од колегите!“

Немања Милутиновиќ, водителот кој вчера во живо објави дека го напушта РТС, изјавил дека во мир се збогува од управата на јавниот сервис. „Во мир, ги поздравувам моите колеги и раководството. Промената на работата е најприродна работа за мене, така е и во овој случај“, изјавил водителот Немања Милутиновиќ кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ВО УТРИНСКАТА НА РТС: Репортерката се јавила во живо од Чачак, а потоа овој маж направил шоу! ПОГЛЕДНЕТЕ!

Со утринскиот извештај за состојбата на патиштата кое во живо е емитувано од Чачак, гледачите ги воодушевил еден случаен минувач. Имедно, тој одел по улицата а кога видел дека има јавување во живо, веднаш застанал и воодушевено гледал во камерата. Мажот од Чачак потоа испратил бакнеж и заиграл оро. Репортерката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој гаф на водителката на временската прогноза во Србија никогаш нема да престане да биде смешен

Програмата во живо на гледачите им е секогаш интересна,а незгодите кои за тоа време знаат да се случат главно стануваат хитови кои многу често се повторуваат и стануваат вирални на интернет. Токму тоа се слулило и со снимката од временска прогноза на српскиот РТС од 2013. година кога се случил …

Повеќе »