Tag Archives: ртл

(ВИДЕО) Новинарка на германски РТЛ се мачкала со кал и лажела дека му помага на градот после поплавите – Добила неочекувана казна!

Новинарка од германската РТЛ добила отказ откако известила за подрачјето погодено од поплавите. Имено, Сузана Охлен (39) се намачкала со кал пред да се вклучи во програмата и рекла дека помогнала во чистење на градот Бад Мунстерајфел, кој беше сериозно оштетен во поплавите што однесоа 128 животи во Германија. Hier …

Повеќе »

(ВИДЕО) Убаво се забавуваат: Трудната водителка и „полничкиот“ готвач ги треселе стомаците на снимање!

На каналот РТЛ се емитува емисијата за аматери готвачи „Три, два, еден готви“ а дека екипата за време на снимањето убаво се забавува покажала водителката Дорис Пинчиќ Рогозница со кус гиф кој го поставила на профилот на Инстаграм. На мини снимката водителката и шефот Томислав Шпичек танцувале на симпатичен начин, …

Повеќе »

(ФОТО) Во шоуто „Живот на вага“ истопил 77. килограми, освоил девојка и 20.000 евра

На RTL неколку месеци се емитуваше програмата „Живот на вага“ во која кандидати се во куќа каде почнуваат да се хранат правилно и секојдневно да вежбаат со професионални тренери, а се’ со цел да ослабнат, или колку е можно повеќе да загубат одвишни килограми. ТВ емисиите беа снимани во период …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмски викенд на РТЛ

петок 21:50 „Мистер Бин на одмор“- комедија, 2007 Содржина:Франција немала никакви шанси против него. Мистер Бин се заситил од ладниот и мокар Лондон, но спасот пристига во вистински момент бидејќи случајно освојува патување до сончевата Франција и нејзиниот брег. Па така, наоружан со нов дигитален фотоапарат тој тргнува на одмор. …

Повеќе »