Tag Archives: роналдо

(ФОТО) НЕПРЕПОЗНАТЛИВ ИЗГЛЕД – Дали го препознавате некогаш најдобриот фудбалер во светот? Фотографиран е на одмор на Ибица!

Познатиот бразилски напаѓач Роналдо (45) деновиве е снимен на одмор со неговата 13. години помлада девојка Селина Локс. Бразилецот одмара на Ибица, а фановите ширум светот биле изненадени од неговата форма. Имено, поранешниот најдобар светски фудбалер многу се здебелил откако се повлече од фудбалот. Денеска е сопственик на шпанскиот прволигаш …

Повеќе »

(ФОТО) Џорџина и Роналдо снимени на излегување на Ибица – се забавувале во ноќен клуб а децата биле со дадилките!

Џорџина РОДРИГЕЗ и Кристијано Роналдо се снимени како излегуваат во ноќен клуб на Ибица.Манекенката за оваа пригода облекла зелен фустан без прерамки, а Роналдо во клубот пристигнал во бермуди и сина јакна.Парот се опуштил и танцувал, постојано разменувајќи нежности.За потсетување, парот во април оваа година доби девојче на кое и …

Повеќе »

(ФОТО) 10. НАЈПЛАТЕНИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Спортистите доминираат, глумците ги следат во чекор…

Славата и парите често одат рака под рака, а овие 10. најдобро платени познати личности го докажуваат тоа. Според магазинот GQ, на листата повеќето се спортисти. Кајли Џенер – 590 милиони долари Иако сè уште заработува од кариерата во реално шоу, главниот приход сепак доаѓа од брендот Kylie Cosmetics. Тоа …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ГОЛЕМИОТ РОНАЛДО СО ЧЕСТИТКИ ЗА ЃОКОВИЌ: „Ти си ѕвер!“

Новак Ѓоковиќ со победата против Матео Беретини на Вимблдон стана најдобриот тенисер во историјата. Голем број спортисти и јавни личности ширум светот му честитаа на Србинот за големиот успех, а меѓу нив е и поранешниот репрезентативец на Бразил, легендарниот Роналдо. Тој имаше одличен коментар за успехот на Новак. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го Роналдо во делириум. Во гаќички скокал по соблекувалната и заспал со пехарот во прегратка

ЈУВЕНТУС го освои купот со победа од 2:1 над Аталанта и со тоа се утеши поради раното испаѓање од Лигата на шампионите и предавањето на Скудетото по девет последователни титули. Фудбалерите и тренерите на Јуве ја прославија победата за да ја спасат сезоната што навестуваше дебакл. Кристијано Роналдо ја водел …

Повеќе »

MOZZART во Србија ја купи капитенската лента на Роналдо и уплати 64.000 евра во хуманитарни цели  

Капитенската трака на Кристијано Роналдо која заврши на тревата на белградската Маракана после квалификацискиот натпревар за Мундијалот помеѓу Србија и Португалија, на хуманитарна аукција ја купи компанија Mozzart и со тоа обезбеди 64.000 евра за лечење на малиот Гаврило Ѓурѓевиќ! Аукцијата преку сајтот Лимундо ја спровела организацијата „Заедно за живот“, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Судијата им се извинил на Португалците поради непризнаениот гол

Селекторот на португалската репрезентација Фернандо Сантос изјави дека главниот судија Дани Макелија му се извинил за непризнатиот гол на Кристијано Роналдо во последните секунди од дуелот во Белград.   View this post on Instagram   A post shared by Cristiano Ronaldo fans (@cr7.gallery) Натпреварот од втората рунда квалификации заврши со …

Повеќе »

(ФОТО) За два дена фотографијата на славната пејачка станала трета најлајкувана во историјата на Инстаграм: Кои се другите 9. кои освоиле најмногу симпатии?

Пејачката Били Ејлиш ги изненадила обожавателите со драстична промена на имиџот. Нејзината препознатлива комбинација на црна и зелена коса ја заменила со платинесто руса. Таа на Инстаграм се пофалила со трансформацијата, а за само 24 часа, фотографијата се најде меѓу 10-те најлајкувани објави на Инстаграм досега. Во моментот на пишувањето, …

Повеќе »

Јувентус за половина година загубил еден Роналдо

Раководството на Јувентус ја објавила висината на загубите за околу половина година во сезоната 2020/2021. години и таа сума звучи астрономски. На крај, такви се загубите и на другите клубови и лиги во Европа поради пандемијата на коронавирусот, но 113,7 милиони евра на Јувентус сепак звучи како многу. Тоа е …

Повеќе »