Tag Archives: роман полански

(ФОТО) НОВИ ПРОБЛЕМИ ЗА РОМАН ПОЛАНСКИ: Манекенка го обвини познатиот режисер за силување

Полански призна вина за полов однос со малолетничка во 1977. година и беше осуден на 90. дена затвор, но беше ослободен по 42. дена. Кога дозна дека судијата планира да му изрече повеќегодишна затворска казна, тој од САД избега во Франција. Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во …

Повеќе »

(ФОТО) Силувачи, насилници, оскаровци:Ова се најлошите луѓе кои Холивуд и светот ги обожувале

Живееме во комплицирани времиња. Од една страна, добро е да има иницијатива Холивуд да се исчисти од сексуалните злоставувачи и силувачи. Од друга страна, работите излегле од контрола и се’ по малку потсетува на класичен лов на вештици, а во виорот настрадале и оние кои по ништо не заслужуваат да …

Повеќе »