Tag Archives: Роџер Федерер

(ВИДЕО+ФОТО) Наместо да предаде Дел Потро ги победил треската и Тим за пресметка со Федерер

Хуан Мартин Дел Потро се пласирал во четирифиналето на УС Опен после големиот пресврт во мечот со шестиот носител, Доминик Тим. Del Potro erases TWO MATCH POINTS with aces and we are into a 4th set tiebreaker on the Grandstand.#USOpen pic.twitter.com/D1cDkgayJ4 — US Open Tennis (@usopen) September 4, 2017 Дел …

Повеќе »

УС Опен: Надал и Федерер тешко но се пласираа за третото коло

Првиот светски рекет Рафаел Надал се избори за третата рунда на Грен слемот УС Опен, откако утринава го победи јапонскиот тенисер Таро Данеи со 3:1. 121.от на АТП ранг листата имаше одличен старт и го доби првиот сет со 6:4, но потоа следуваше доминација на фаворитот и освоени три сета …

Повеќе »