Tag Archives: род стјуарт

(ФОТО) Род Стјуарт, поради болест, во последен момент го откажал настапот во Австралија

БРИТАНСКИОТ пејач Род Стјуарт во последен момент го откажал својот концерт во Австралија. Тој на Инстаграм само неколку часа пред планираниот настап напишал дека не може да пее поради болест. „Ми рекоа дека имам вирусна инфекција и дека грлото ми е премногу болно за да пеам. Јас сум само човек …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЕЛИЧЕСТВЕНО – На платинестиот концерт пееле музички ѕвезди: Дајана Рос испратила порака до кралицата!

Долгоочекуваниот концерт по повод платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета која овој настан го следеше од својот дом, го отвори принцот Вилијам, а потоа се „ределе“ ѕвезди кои биле внимателно избрани… View this post on Instagram A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) Американската пејачка Дијана Рос го заврши својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Род Стјуарт земал лопата и ја поправа улицата: „Моето Ферари не може да помине тука“

Род Стјуарт земал лопата во раце. Легендарниот рокер со соседите се фрлил на поправка на улицата во неговиот крај. „Ова е улица во близина на местото каде што живеам во Харлоу и вака е со години. Пред некој ден на брзата помош и пукна гумата. Моето Ферари тука никако не …

Повеќе »

ПОБЕДИВ КАРЦИНОМ: Познатиот пејач објавил дека се излекувал од ТЕШКАТА КОЛЕСТ која ја криел ДВЕ ГОДИНИ!

Британската рок-ѕвезда Род Стјуарт објавил дека се опоравил од рак на простата по двегодишно лекување, кое го чувал во тајност. Поранешниот пејач на „Faces“, 74-годишниот Стјуарт зборувал за својата болест додека собирал средства за третман на рак на простата, објавило здружението Prostate Project. Род ги повикал мажите да одат на …

Повеќе »

(ФОТО) МАНГУП – РОД СТЈУАРТ НА РОДЕНДЕНОТ НА ЌЕРКАТА ГИ ПОКАНИЛ СИТЕ БИВШИ ЖЕНИ: Неговата фотка со 4. избранички го воодушевила светот!

Музичарот Род Стјуарт  (74) со својата сопруга го прославил 40-тиот роденден на нивната ќерка Кимберли. Сепак, тоа не го привлече вниманието на медиумите и корисниците на Инстаграм колку што се сликите од Род со четирите сопруги, три екс и неговата сегашна сопруга. Род Стјуарт покажа на една фотографија дека останува …

Повеќе »

(ФОТО) Славни мажи кои, можеби, немаат сантиметри, но имаат нешто „непроценливо“!

Разликата во сантиметри не биле пречка за нивната врска. Иако славните сопруги се за „глава“ повисоки од нив, ниските мажи секогаш се снаоѓаат па понекогаш обуваат и „штикли“ Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана е повисока од својот сопруг, кој наводно е висок 1,83 м. Сепак, тоа ниту малку не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопруга на Род Стјуарт: „Ме дрогираше, а кога се разбудив уживаше на мене. Дотогаш бев девица…“

Пени Ланкастер, 46. годишната сопруга на рокерот Род Стјуарт, открила дека на почетокот на манекенската кариера била сексуално злоставувана. Како што раскажала во емисијата на британскиот ITV, моден дизајнер, кога била во неговиот стан, во пијалокот и ставил дрога, а кога се освестила видела дека тој лежи на неа. “Не …

Повеќе »

(ФОТО) Славните мажи, можеби, немаат сантиметри, но имаат трикови

Разликата во сантиметри не биле пречка за нивната врска. Иако славните сопруги се за „глава“ повисоки од нив, ниските мажи секогаш се снаоѓаат па понекогаш обуваат и „штикли“ Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана е повисок од својот сопруг, кој наводно е висок 1,83 м. Сепак, тоа ниту малку не …

Повеќе »