Tag Archives: робин рајт

Почина американскиот писател Винстон Грум, автор на романот „Форест Гамп“

Винстон Грум, авторот на романот „Форест гамп“, по кој истоимениот филм доби Оскар со Том Хенкс во главната улога, почина на 77-годишна возраст, објави Би-Би-Си. Филмот, снимен во 1994 година според книгата на Грум, освои шест Оскари, вклучително и оние за најдобар филм и главна улога, како и три награди …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТУДИОТО ПОТВРДИЛО – Одложено излегувањето на филмот „Wonder Woman 1984″

Продолжението на филмскиот хит од 2017 година Гал Гадот повторно во улогата на воинката Дијана Студиото „Ворнер Брос“ го одложи објавувањето на претстојниот филм за суперхерои „Wonder Woman 1984“ Филмот требаше да има премиера на 2. октомври, но беше одложен за 25. декември поради глобалната пандемија на коронавирусот. Тоа е …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »