Tag Archives: рицинусово масло

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски осип  Измешајте 3 супени лажици сода бикарбона и 1 лажица рицинусово масло и со оваа маснотија намачкајте го телото неколку минути пред туширање. Исплакнете го телото под топол туш. Алергискиот осип ќе исчезне.   Габички …

Повеќе »

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски осип  Измешајте 3 супени лажици сода бикарбона и 1 лажица рицинусово масло и со оваа маснотија намачкајте го телото неколку минути пред туширање. Исплакнете го телото под топол туш. Алергискиот осип ќе исчезне.   Габички …

Повеќе »

(ФОТО) Руски совети за отстранување брадавици:Лимон, кромид, крем од чуваркуќа

Доколку брадавиците се прошират можат да предизвикаат големи проблеми, па секогаш е добро да се отстранат Рускиот исцелител, Морозовој од Киев во книгата „Домашен лекар“ предлага неколку рецепти и советува да се применуваат исклучиво кога е млада месечина. Брадавиците се исклучително упорни, бргу се шират и често се болни. Најдобро …

Повеќе »