Tag Archives: рита ора

(ФОТО) НОВО НИВО НА СЕКСИ ФОТКИ: Рита Ора се шминкала во топлес – додека ставала кармин градите ги држела со рака!

Таа дефинитивно не е срамежлива… Иако често имаме можност да ги видиме нејзините голи фотографии на Инстаграм, Рита Ора решила да ги однесе на сосема ново ниво. Пејачката сега е целосно гола, барем кога станува збор за горниот дел од телото. Додека се подготвувала и шминкала, Рита ги држела градите …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора објавила секси фотка – глупа грешка открила дека направила фотошоп

РИТА ОРА ги воодушеви фановите, оваа недела, со фотографии направени по тренингот. Додека некои само уживаа во погледот, оние со поостри очи забележаа дека пејачката си играла со фотошопот. На фотографијата која е објавена прозорецот во позадина е целосно деформиран, од каде може да се заклучи дека таа дигитално го …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора се плаши за мајка си: „Секој ден е во првата линија на одбрана од корона вирусот!“

Британската пејачка Рита Ора, по потекло од Косово, за “Entertainment Tonight” открила дека нејзината мајка, по професија е психијатар,исекој ден ги обиколува болниците за да им помага за време на пандемијата со корона вирус. „Кога таа како психијатар во оваа пандемија има толкѕ многу работа јасно е колку очајнички ни …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката во предизвикувачко бикини:„Твоето тело не е реално!“

Често не радува со разголени фотографии… Пејачката Рита Ора (29) повторно ги воодушеви своите обожаватели со предизвикувачка фотографија. Поточно, Рита на својот Инстаграм профил објавила провокативна фотографија за која се појавиле бројни коментари од нејзините фанови. Таа се сликала покрај базен во минијатурно бикини, па нејзината тенка фигура но и …

Повеќе »

(ФОТО) Не се откажува од провокативни комбинации: Стајлингот на пејачката овојпат ја минал секоја граница на вкус!

Рита Ора обожува да предизвикува со своите комбинации на облека, а овој стајлинг е далеку од добар стил Таа дефинитивно знае како да привлече внимание, а така било и овој пат. Сите зборуваат за стајлингот на Рита Ора. Нејзиниот изглед на црвениот тепих предизвикал вистинска лавина од коментари. Додека некои …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора има нов дечко и тоа шест години помладиот син на славен глумец!

Дека помеѓу нив постојат љубовни искри се дознало овој понеделник, кога Рита Ора и Раферти Ло се видени како држејќи се за раце заедно заминуваат од афтер парти забавата организирана на годинешното доделување на British Fashion Awards… Дека „помладото е послатко“ открила и 29. годишната косовска пејачка Рита Ора, една …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора „ги шокирала“ обожавателите со фотографија во нацртано бикини

Згодната пејачка одлучила да си поигра со фантазијата на нејзините следбеници на Инстаграм. Рита објавила фотографија на која позира без ниту малку шминка во базен, но не е тоа што на нејзините следбеници им паднало во очи. Имено, пејачката на фотографијата има нацртан бикини, односно филтер кој наликува на костум …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рита Ора на родителите во Приштина им купила куќа од 2. милиони евра:Благодарност за дадената животна шанса!

Пејачката своевремено изјавила дека со сестрата и братот, кога нејзиното семејство дошло во Велика Британија, делела тесна соба, а родителите едвај врзувале крај со крај… Рита Ора се родила во Приштина, но со родителите се преселила во Велика Британија, каде постигнала огромен успех. Пејачката се вратила во родното Косово, за …

Повеќе »

(ФОТО) Интензивно се дружат: Бекам ја измамува Викторија со манекенка!?

Извори блиски до брачниот пар зборуваат дека Дејвид минатата година ја запознал Хелена, после што почнале интензивно да се дружат, а наводно нивното пријателство и пречи на Викторија која мисли дека помеѓу нив нешто се случува… Гласините за брачните проблеми на бившиот фудбалер Дејвид Бекам (43) и модната дизајнерка Викторија …

Повеќе »