Tag Archives: Рис Витерспун

УСПЕХ ОД ФРУСТРАЦИЈА – „Форбс“: Ова е најбогатата актерка на светот која не наследила богатство

Нето богатството на Рис Витерспун се проценува на 440 милиони долари Магазинот „Форбс“ ја објави листата на најбогатите жени во Америка, каде актерката го зазеде 59-тото место со нето вредност проценета на 440 милиони долари, 47-годишната Рис во последните години се покажала како многу способна деловна жена. Главна улога за …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено зошто Рис Витерспун се разведува од сопругот, причината е навистина тажна

АКТЕРКАТА Рис Витерспун и ловецот на таленти, Џим Тот, се разведуваат по 11 години брак. Веста за разводот што ја објавија два дена пред 12-годишнината од бракот изненади многу обожаватели. Тие не сакале да ги откријат деталите за разводот, но близок пријател на поранешната двојка ја открил причината за Page …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЈ НА ЉУБОВТА – Рис Витерспун открива дека се разведува по 11 години брак: „Овие работи никогаш не се лесни“

Рис Витерспун и нејзиниот сопруг Џим Тот се разведуваат. Двојката ја објави веста на Инстаграм во петокот, само неколку дена пред 12-годишнината од бракот. „Имаме некои лични вести да споделиме… Со големо внимание и обзири ја донесовме тешката одлука да се разведеме“, велат тие во изјавата, „Уживавме во толку прекрасни …

Повеќе »

Кој заработува најмногу пари во светот на шоу-бизнисот?

Американското издание на бизнис магазинот Форбс ја објави годишната листа на најплатени уметници во 2022. Деталите во форма на бројки се секако неверојатни и не веруваме дека би погодиле ниту од стотиот обид. Доколку сте расположени за дневна доза вести од светот на познатите, останете со нас во следните неколку …

Повеќе »

(ФОТО) Секому се случува: Пијаната актерка загубила рамнотежа и „треснала“ на земја

Персоналот на хотелот и помогнал на глумицата Рис Витерспун, но папараците сепак успеале да го фатат нејзиното „непријатно паѓање“. Носела високи штикли кои само дополнително и одмогнале… На јубилејниот 50. роденден на американската глумица, Џенифер Анистон, се појавила и нејзината колешка Рис Витерспун (42). Таа очигледно добро се забавувала, но …

Повеќе »

(ФОТО) Кога фотошопот ќе откаже: На насловната на Vanity Fair, Опра има три раце а Рис три нозе

Грешките биле забележани кога од американското модно списание објавиле дека од насловната дигитално го „отстраниле“ глумецот Џејмс Франко поради обвинувања за сексуално злоставување… Гламурозната насловна на 24. издание на холивудското издание на магазинот Vanity Fair, на која „блеснале“ некои од најголемите холивудски ѕвезди повеќе личела на лоша шега отколку на …

Повеќе »

(ФОТО) Дали се ова 4. најубаво облечени дами на 69. доделување на наградите Еми?

Една од најважните вечери во животот на секој холивудски глумец, посебно глумиците, кои за таа вечер внимателно ги избираат фустаните, кои ќе ги носат на црвениот тепих, а ништо поинаку не било ниту оваа година. Синоќа во Лос Ангелес е одржано 69. доделување на наградите Еми. Една од најважните вечери …

Повеќе »