Tag Archives: рим

(ФОТО) Глумицата покажала најсензуално деколте што некогаш сме виделе!!!

Џесика Честејн блескаше во светкав фустан и покажа како може да се прикаже деколте на многу дискретен начин, а сепак да изгледа сензуално и убаво. Таа донесе допир на гламур и висока елеганција на црвениот тепих и ги воодушеви модните критичари. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

Гостување на Милчо Манчевски во Рим и интервју за „Кориере дела сера“ – „ВРБА” ГО ОТВОРА БАЛКАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО РИМ

„Никогаш не е многу од мостови на Балканот”, вели Милчо Манчевски во интервју за „Кориере дела сера” во Рим „Никогаш не е многу од мостови на Балканот”, вели македонскиот режисер Милчо Манчевски во интервју за еден од најстарите и најчитани италијански весници, „Кориере дела сера”. Манчевски е специјален гостин во Рим …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уништен дел од историјата: Во Рим изгорел познат мост!

Избувнал голем пожар и делумно го уништи индустрискиот, таканаречен железен мост кој ги поврзува двете римски населби Остинезе и Трастевере, пренесува агенцијата Анса. Пожарот избувнал синоќа нешто пред полноќ, а пожарникарите успеале да го локализираат околу еден часот утрово. Зоната на Железниот мост е центарот на ноќниот повод во Рим. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИНВАЗИЈА НА ДИВИ СВИЊИ: Ги окупирале улиците, парковите, училиштата во Рим

Главниот град на Италија, Рим, отсекогаш имал блиски врски со животни: од волкот што ги хранел неговите основачи Ромул и Рем, преку гуски што го спасиле од нападот на Галија. Сега Рим се соочува со вистинска инвазија на диви свињи. Дивите свињи се на секој чекор во Рим – во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТАРИ СНИМКИ НА АТРАКТИВНИОТ ИТАЛИЈАНЕЦ ГИ „ПОЛУДЕЛЕ“ ФАНОВИТЕ: Пред 4. години танцувал околу шипка – во секси штикли!

Младиот Италијанец полуде милиони жени и мажи ширум светот и сите се согласуваат дека тој е роден за сцена… Откако италијанската рок-група „Манескин“ победи на финалето на Евровизија, многумина тргнаа во потрага по неговите постари записи. Една од поинтересните мора да биде онаа од 2017. година од музичкото шоу ‘X …

Повеќе »

Ѓоковиќ: Со ваква игра, можам до крајот на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ не бил лошо расположен по поразот во финалето на турнирот од Мастерс серијата во Рим против Рафаел Надал. Првиот рекет во светот бил задоволен од играта што ја покажа на решавачкиот дуел во „Вечниот град“, иако на крајот не го подигна трофејот. „Среќен сум што играв против Надал. …

Повеќе »

Десетта титула на Надал во Рим

Рафаел Надал го освои Мастерсот во Рим со победа против најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ во три тешки сета 7:5, 1:6. 6:3. Со победата против Ѓоковиќ, Надал ја освои титулата во Рим по десетти пат во кариерата. Натпреварот траеше скоро три часа, при што видовме се што треба да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Совршена игра и за 48 минути до титулата во Рим

Полската тенисерка Ига Швјонтек ја освои титулата на турнирот во Рим. Во финалето, таа ја победи Каролина Плишкова со 6:0, 6:0. Натпреварот траеше само 48 минути, а на турнирот во Рим, никој досега не славел со тој резултат во историјата. INCREDIBLE. 🇵🇱 @iga_swiatek claims her first WTA 1000 title with …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ на американски новинар му ја „поправила“ пофалбата за Рафа

Сопругата на најдобрата тенисерка на светот, Јелена Ѓоковиќ се огласила на социјалните мрежи по победата на Новак во полуфиналето на турнирот во Рим. Таа го поддржувала Новак, но имала порака и за американскиот новинар Кристофер Клири. „Надал (именка). Шпански тенисер кој ќе се бори без оглед на резултатот и кој …

Повеќе »