Tag Archives: рики мартин

(ФОТО) НИШТО ОД СУДЕЊЕТО: Внукот се откажал од тужбата, против Рики Мартин, за инцест и злоупотреба

Познатиот пејач Рики Мартин (50) го доби случајот против неговиот внук Денис Џадиел Санчез (21), кој го обвини за инцест и злоупотреба. Санчез на крајот се откажа од обвинението против Мартин, иако претходно изјави дека тој и пејачот биле во сексуална врска неколку месеци. Судијата во Порторико ја укинал и …

Повеќе »

НА РИКИ МАРТИН МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 50. ГОДИНИ ЗАТВОР: Пејачот е обвинет за инцест, внукот тврди дека биле во врска седум месеци!

Познатиот пејач Рики Мартин е обвинет за инцест од неговиот 21-годишен внук и може да се соочи со казна затвор до 50. години доколку биде прогласен за виновен. На пејачот му е изречена забрана на приоѓање поради инцидентот со семејно насилство во Порторико на почетокот од овој месец, но идентитетот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Многу славни личности му честитале на Бајден: „Не ги лути Џо туку црномурна девојка!“

Многу познати лица ги искористија социјалните мрежи за да му честитаат на Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД. Актерот Самуел Л. Џексон објави фотографија на Инстаграм на која се гледа една од неговите сцени од филмот, а над тоа пишува „Тие не се лути за Џо, туку …

Повеќе »

(ФОТО) Врзување, гризење, бичување: Бизарни секс фетиши на познатите – за кои отворено зборуваат!

Сексуалната револуција во забавната индустрија одамна помина. Денес, големите холивудски sвезди не ги кријат своите најинтимни и најбизарни фетиши, туку отворено зборуваат за нив и ги користат за пополнување на новинарските колумни. Пејачот Рики Мартин изјавил дека сака да уринира над неговиот сопруг, Лејди Гага обожава кога ќе ја „грицкаат“, …

Повеќе »

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно дете. 48. годишната ѕвезда сега објавила фотографија од неговиот петмесечен син Рен кој си игра со прекривката. На втората од трите фотографии се гледа дека момчето веќе има две долни „единици“. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) Рики Мартин ја покажал 11. месечната ќерка:„Таа е сопственик на моите соништа!“

Бебето Луциа расте многу брзо… Рики Мартин, во средата на Инстаграм, споделил ретка фотографија од неговата 11. месечна ќерка, Луциа Мартин-Јосеф, која ја дели со сопругот Жван Јосеф, . На фотогарфијата малечката Луциа носи наметка после капење, додека нејзиниот татко ја држи, гледајќи во нејзините сини очи. “La dueña de …

Повеќе »

(ФОТО) Пристигнало и четвртото бебе: Рики Мартин со сопругот го добил синот Рен

„Се роди нашиот син Рене Мартинб-Јосуф“, напишал пејачот кусо во описот на фотографијата на која тој и сопругот го држат синчето. Рики во 2008. година станал самохран татко на близнаци кои му ги родила сурогат мајка… Откако на свечената вечер во чест на одбележување на кампањата за промоција на човековите …

Повеќе »

(ФОТО) ТРУДНИ СМЕ! ЧЕКАМЕ БЕБЕ! РИКИ МАРТИН и неговиот СОПРУГ ќе имаат четврто дете – пејачот е воодушевен!

Поп-пејачот Рики Мартин (47) на свечената вечера во Вашингтон посветена на кампањата за човекови права, открил дека тој и неговиот сопруг Гвен Јозеф (35) го очекуваат своето четврто дете, пренесува USA Today. View this post on Instagram Human rights, human rights and more human right. SIMPLE! @humanrightscampaign . 📸:@paulmorigi A …

Повеќе »

(ФОТО) Рики Мартин прв пат ја покажал седуммесечната ќерка:„Вистинска принцеза!“

Ќерката Луциа, на Рики Мартин, е родена на Бадник 2018. година, точно на неговиот 47. роденден. „Родена е на мојот роденден. Тоа е баш супер. Почнуваме од почеток, имам прекрасен сопруг кој сега се грижи за бебето. Се е прекрасно“, изјавил Мартин на црвениот тепих пред доделувањето на наградата Златен …

Повеќе »