Tag Archives: режисер

(ВИДЕО) НЕ БИ САКАЛ ДА ГО ПОВТОРИ ТОА – Киану Ривс признал: „Најлошиот дел беше снимањето интимни сцени со сопругата на режисерот“

Киану Ривс признал дека најнепријатниот ден на работа му бил кога морал да сними секс сцена со сопругата на режисерот. Омилениот холивудски актер тогаш го снимаше филмот „Knock Knock“ во режија на Ели Рот. Во тој филм, Ривс го играше архитектот Еван Вебер, кој ја поминува ноќта далеку од своето …

Повеќе »

(ФОТО) „BACK TO BLACK” – Објавени првите фотографии од снимањето на филмот за Ејми Вајнхаус, актерката неверојатно и наликува

Објавени се првите фотографии од снимањето на биографскиот филм за пејачката Ејми Вајнхаус „Back to Black“. Британската актерка Мариса Абела се трансформираше во покојната пејачка за време на снимањето на многу очекуваниот биографски филм. Studiocanal’s Amy Winehouse Pic ‘Back To Black’ Lands At Focus Features With Sam Taylor-Johnson On Board …

Повеќе »

ТАЖНО – САМО СМРТТА МОЖЕ ДА МЕ ЗАПРИ! Починал познатиот РЕЖИСЕР: Неговиот последен филм премиерно беше прикажан во 2003 година!

Британскиот режисер Мајк Хоџис починал на 90-годишна возраст, објави неговиот продуцент и пријател Мајк Каплан во „Гардијан“. Хоџис починал во саботата во својот дом во Дорсет. Последниот филм што го режираше е „Само смртта може да ме спречи“, чија премиера беше во 2003 година. Овој режисер е роден во Бристол, …

Повеќе »

(ФОТО) Оскаровецот Пол Хагинс прогласен за виновен за силување: На жртвата ќе и плати отштета од 7,5 милиони долари

Поротата во Њујорк во четвртокот го прогласи добитникот на Оскар, сценарист и режисер Пол Хагинс одговорен за силување публицистка во неговиот стан на Менхетен во 2013. година, наложувајќи му да плати 7,5 милиони долари граѓанска отштета. Пресудата беше донесена по 15-дневно судење пред државниот суд на Менхетен. Хејли Брист во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИЛМОТ „РУСОКОСА“- ВОЗНЕМИРУВАЧКО И НЕПОТРЕБНО: Бруталната сцена од СИЛУВАЊЕТО на Мерлин Монро во новиот филм ГИ ЗГРОЗИЛ гледачите! Прикажано како повраќа полна со модринки

Новиот филм на Нетфликс за Мерлин Монро, „Blonde“ содржи сликовита сцена во која холивудската дива е брутално силувана од претседателот Џон Кенеди, што вознемирило некои гледачи. Филмот во кои главните улоги ги толкуваат Ана де Армас, Адриан Броди, Боби Канавале, Ксавиер Семјуел, Каспар Филипсон и Џулијан Николсон, неодамна беше објавен …

Повеќе »

Починал Волфганг Петерсен, режисерот на култните филмови Das Boot, Troy и Air Force One

ВОЛФГАНГ ПЕТЕРСЕН, германскиот режисер кој ги режираше филмовите Air Force One и The Storm of All Storms, починал на 81-годишна возраст. Тој починал во петокот од рак на панкреасот, опкружен со семејството во неговиот дом во Лос Анџелес, изјавил неговиот асистент за агенцијата ДПА во вторникот. Покрај него била неговата …

Повеќе »

Почина познат американски режисер

Боб Рафелсон починал во саботата на 89-годишна возраст, а веста вчера ја потврди и Мики Доленц, пејачот и тапанарот на групата Monkees. Доленц глумеше во ТВ хумористичната серија од 1960-тите „The Monkees“, за рок квартетот во стилот на Битлси, во режија на Рафелсон, и се огласи на Твитер за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот ЏОКЕР доживеал сообраќајна НЕСРЕЌА, а од сигурна смрт го спасил ОВОЈ колега!

Познатиот германски режисер, Вернер Херцог, во една пригода го спасил Хоакин Феникс да изгори во автомобил. Херцог сведочел дека возилото на 46-годишната sвезда се превртело во 2006. година во Холивуд Хилс во Лос Анџелес, откако остро управувал за да избегне судир. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ РИЧАРД ДОНЕР: Заминување на режисерот на „Супермен“

Режисерот и продуцент Ричард Донер (81) починал, пренесуваат американските медиуми. Ричард Донер ќе остане запаметен како режисер на „Супермен“ и филмовите „Смртоносно оружје“ во продолженијата. Тој исто така бил цртач на стрипови. Richard Donner, ‘Superman’ and ‘Lethal Weapon’ director, dies at 91 https://t.co/MP2CvzDVbv — The Hollywood Reporter (@THR) July 5, …

Повеќе »