Tag Archives: рецепт

Руски рецепт од 2. состојки: Отстранува брчки, старечки пеги и стрии

Потполно природен, ефтин и достапен на сите После 25. години е пронајден таен рецепт за гел кој решава многу проблеми на кожата. Го подготвиле козметичари на клиниката во Кремљ за сопругите на тогашните членови на владата. Сите сме добро запозанени со неверојантите предности на алое верата и кокосовото масло и …

Повеќе »

(ФОТО) Омилен десерт на Јелена Ѓоковиќ: Без брашно и јајца!

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена е поборник на здрава исхрана, а сега го поделила рецептот за нејзиниот омилен десерт. Состојки: 200 г какао путер 2 лажици кокосово масло 150 г какао во прав 3 лажици јаворов сируп малку сол Состојки за слојот од бело чоколадо: 100 г какао путер 1 …

Повеќе »

(Рецепт) Намалете го холестеролот со молневита брзина: Подобрете го своето здравје на едноставен начин!

Нема да верувате колку е едноставно! Зголемениот холестерол може сериозно да му наштети на вашето здравје и за негавата нормализацијата треба само неколку работи. Грижете се за себе,вашата исхрана и вашата околина и ослободите се од ова, на изглед не така опасен здравствен проблем. Ако ги следите овие пет совети …

Повеќе »

Рецепт за меки стапала со кој повеќе нема да морате да одите на педикир!

ОТВОРЕНИТЕ обувки преку лето се едноставно незаменливи. И ние веруваме дека никој од вас не сака да се покаже со несредени стапала на нозете со сува и задебелена кожа. Исто така, знаеме дека не сите се во можност, поради ограничениот буџет, да одат редовно или барем во летните месеци во …

Повеќе »